ebook: Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk - Piotr Mulawka

Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk - ebook

( )

Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk" autorstwa  Piotra Mulawki to historia muzyki elektronicznej.

 

Zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje  pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Są udokumentowaniem dokonań twórców muzyki elektronicznej z lat 70. 80. i  90. XX wieku, które warto przypomnieć albo poznać np."Trans Europe Express" zespołu Kraftwerk, "Planet Rock" Afrika Bambaaataa czy "Super Sonic" niemieckiej grupy Music Instructor. Ta publikacja zwiera również informacje  o polskich twórcach muzyki elektronicznej. Znakomity producent muzyczny Camey czyli Maciej Sierakowski to pionier muzyki electro-funk w Polsce. To w jego studiu powstały hity do tańce breakdance i electric-boogie.

 

"Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk" to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki.

Udostępnij:
Cena: 19,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
199 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Psychoskok ; ilość stron wydania papierowego: 231; data wydania: 2017-6-29;
Skomentuj ebooka "Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk"
Karolina 25.07.2017 12:17
„Mała encyklopedia electro i electro-funk” to historia muzyki elektronicznej. Zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Jednak to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki. Interesująca, świetna książka, z ogromną ilością ciekawostek.
Karolina 13.07.2017 12:15
"Mała encyklopedia electro i electro-funk" to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki.