24.03.2014

Wybieramy najciekawsze nowości marca: zobaczcie, co warto przeczytać!

 

Biografie i wspomnienia: Kartki z dziennika doktora Twardego - wspomnienia z getta i z partyzantki. Niesamowity dokument niezwykłego życia autora i burzliwych czasów.

 

Powieść obyczajowa: Dziewczyny do wynajęcia - kiedy wydaje Ci się, że wszystko w Twoim życiu jest w miarę poukładane, pora na solidnego kopa od losu. To spotyka Zuzannę, której życie sypie się w jednej chwili: traci pracę i narzeczonego, a w końcu musi zamieszkać z siostrą. Jednak to dopiero początek komplikacji: bohaterka zostaje wplątana w intrygę…

 

Powieść obyczajowa: Niania w Paryżu - 19-letnia Ania zaczyna studia na Sorbonie, ale aby się utrzymać, podejmuje pracę jako opiekunka do dzieci. Wychowana w komunizmie dziewczyna kontra brutalny świat paryskiej klasy średniej.

 

Powieść nieobyczajna: Zasypianie - Cyniczny seksoholik spotyka swoją prawdziwą miłość. Nie, to nie będzie komedia romantyczna. Cielecki bada tożsamość współczesnego mężczyzny.

 

Kryminał retro: Jak makiem zasiał - XIX wiek, mały cmentarz na Mazowszu staje sie areną brutalnych, dziwnych zbrodni. Zaczyna się od profanacji grobów. Klimat grozy + świetnie oddane realia historyczne!

 

Pop-naukowe: Twój mózg w działaniu - czemu prokrastynujesz, dlaczego łatwo się rozpraszasz i czemu powinny Cię obchodzić najnowsze odkrycia neurologii. Zupełnie zmienisz stosunek do swojego mózgu ;) i dzięki temu będziesz w stanie dużo lepiej organizować sobie pracę.

Reportaż: GROM.PL - Jarosław Rybak, od lat związany z tematyką służb specjalnych, tym razem opowiada historię jednostki GROM. Jak zwykle u tego autora: wciągająca narracja, nieznane materiały, wywiady z uczestnikami i sporo niepublikowanych zdjęć.  

Poezja: Klangor - Treny Urszuli Kozioł. Bolesne, rozdzierające doświadczenie utraty.

Polecamy!

 

Autor:
Komentarze
Czasem dobrze jest wrócić do świata dziecięcych lektur, by trochę się nasycić ich prostą,... czytaj wiecej
Ludzie płacą tysiące za spotkanie z nim. Nie za indywidualne konsultacje, ale za uczestnictwo w... czytaj wiecej
E-czytanie jest rewelacyjne. Jednak zawsze może pojawić się coś, co trochę zepsuje nam... czytaj wiecej
Czytanie to silna pasja: dlatego przytrafia się w przeróżnych miejscach i dziwnych sytuacjach.... czytaj wiecej
"Dzień na ziemi", prozatorski tom literaturoznawcy i filozofa Michała Pawła Markowskiego, zawiera... czytaj wiecej
Zobacz, jak wygląda życie specjalsów! Pierwsza część bestsellerowego GROM.PL, opowiadająca o nieznanych początkach GROM: formowaniu się jednostki, szkoleniach, pierwszych misjach, między...
Cena : 9,90 zł