ebook: Dziewczyna z Dzielnicy Cudów - Aneta Jadowska

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów - ebook

( )

Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy.

Jak ona. Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno.

Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko zaprowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście jej pleców pilnuje Robin. Czy na pewno? Kim on właściwie jest?

***

Jadowska przyzwyczaiła swoich czytelników do kilku rzeczy: nietuzinkowych bohaterek, alternatywnych miast pełnych złowrogich stworzeń i niedających się przewidzieć zwrotów akcji. W Dziewczynie... jest to wszystko, za co czytelnicy pokochali serię o Dorze Wilk, i dużo, dużo więcej!

– Anna Misztak, red. nacz. Lubimyczytac.pl

Nadając swojej bohaterce jakże ważne dla kinomanów imię Nikita, Aneta wzięła sobie na plecy ogromny popkulturowy ciężar. Tym większy podziw należy się jej pisarskiej kondycji, bo mimo bagażu stąpa lekko i ma dość siły, by narzucić czytelnikowi mordercze tempo.

– Jakub Ćwiek

Fragment książki - Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

issuu.com/wydawnictwosqn/docs/dziewczyna_z_dzielnicy_cudow_issuu

Udostępnij:
Cena: 31,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
319 punktów koobe !
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sine Qua Non ;
Skomentuj ebooka "Dziewczyna z Dzielnicy Cudów"
Iwona Grabska 28.05.2018 09:22
Z jednej strony, wspaniały świat, wciągająca historia, ciekawy motyw kobiecej głównej bohaterki, z drugiej męczące niekiedy dłużyzny, monologi, będące wstępem do kolejnych ( zwłaszcza na początku ). Całościowo czytało mi się książeczkę bardzo dobrze - a że to pierwsze kroki z tą autorką - to i jedna gwiazdka dodatkowa.