ebook: Biała Księga kredytów we frankach w Polsce -

Biała Księga kredytów we frankach w Polsce - ebook

( )

- historia i analizy

To co proponuje bankier jest nakładane odgórnie i nie zależy od jego woli. Polityka banków polega na maksymalnym zysku dosłownie kosztem wszystkiego i wszystkich. Każdy nowy produkt jest przedstawiany jako super rozwiązanie bez zagłębiania się w szczegóły. Tylko wnikliwe osoby (...) odkrywały beznadziejność oraz problemy, jakie klient może mieć w związku ze sprzedażą danego produktu.

Gwarantuję Wam, że mało który bankier jest świadomy co tak naprawdę oferuję. Na szkoleniach wszystko zawsze jest super, ekstra, świetne i stworzone na miarę dla klienta. Tą wizje się wpaja i zmusza pracowników do nauki konspektu, który umożliwia jego sprzedaż.


 

Książka ta to zbiór artykułów na temat tzw. „kredytów” w tak zwanych „frankach szwajcarskich”. Autorami są prawnicy, pracownicy naukowi, publicyści oraz dwóch „frankowiczów” – Tomasz Sadlik (inne pozycje tego autora), „najbardziej znany buntownik”, prezes Stowarzyszenia Obrony Poszkodowanych przez Banki i Obywatela „Pro Futuris” oraz pani Zofia Abramczuk. Jest to jedyne przekrojowe opracowanie tego tematu przedstawionego z różnych perspektyw i punktów widzenia – samego produktu, jego oferowania, historii, a także skutków i propozycji rozwiązania problemu. Kancelarie prawnicze opisały problem z punktu widzenia ewentualnych naruszeń prawa polskiego i unijnego. Jest także opis skandalicznych "technik sprzedaży" autorstwa byłego pracownika jednego z banków pokazujący jak banki tratowały i traktują swoich klientów - numerki w ich bazach danych. Książka ma konwencję „oskarżenia”, gdyż w opinii wielu zawiodła nie tylko etyka banków i ich sprzedawców, ale także wszystkie odpowiedzialne instytucje, począwszy od Komisji Nadzoru Finansowego, przez UOKiK, a skończywszy na parlamencie i kolejnych rządach, z których niektóre wręcz tych produktów „broniły”. Skutek – wiele tragedii, samobójstw, depresji, ruina wielu rodzin i zagrożenie egzystencji lub spokojnego życia setek tysięcy polskich rodzin. Książkę tę powinni przeczytać wszyscy: dziennikarze, urzędnicy, sędziowie, prokuratorzy, prawnicy obecni i przyszli oraz oczywiście – politycy. Mam nadzieję, że wkrótce problem ten zostanie rozwiązany, a książka będzie swoistym świadectwem, pokazującym wycinek polskiej rzeczywistości pierwszych lat po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

 

STOWARZYSZENIE NA RZECZ OBRONY PRAW KONSUMENTA I OBYWATELA "PRO FUTURIS"
www.profuturis.eu

Udostępnij:
Cena: 25,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
250 punktów koobe !
Wydawnictwo: Pro Futuris ; ilość stron wydania papierowego: 252; data wydania: 28.08.2015;
Skomentuj ebooka "Biała Księga „kredytów” „we frankach” w Polsce"
Tomasz Sadlik 29.08.2015 15:00
Doskonała lektura zarówno dla bankiera, sędziego, dziennikarza, polityka....