ebook: „Chłopaki z dzielnicy” Studium społeczno-pedagogiczne z perspektywy interakcyjnej - Anita Gulczyńska

„Chłopaki z dzielnicy” Studium społeczno-pedagogiczne z perspektywy interakcyjnej - ebook

( )

Badanie nastoletnich chłopców w miejscu zamieszkania, przeprowadzane przez badacza-sąsiada towarzyszącego im w codzienności, było pogłębiającym się wglądem w kolejne wymiary ich rzeczywistości.

Było to badanie, które wykorzystując oryginalność mojego usytuowania w świecie Badanych – wewnątrz opisywanych zdarzeń – jak i zaangażowaną, społeczno-pedagogiczną postawę badawczą, dotarło do odpodmiotowej rekonstrukcji sposobu teoretyzowania podmiotów na temat współtworzonych przez nich zjawisk, które we wstępnej fazie badania były jedynie delikatnie, intuicyjnie przeze mnie odczuwalne.

Przedkładana praca nie jest więc efektem badania faktów, ale faktów w kontekście, które uchwycone zostały przez uczestniczącego badacza, rozumiejącego naukową wiarygodność, jako odwoływanie się do sposobów doświadczania świata przez Badanych. Dzięki takiej perspektywie udało mi się, mam wrażenie, wyrazić stanowiska moich Badanych w sprawach, w odniesieniu do których zwyczajowo wypowiadali się inni – zewnętrzni eksperci.

Udostępnij:
Cena: 21,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
210 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego ; ilość stron wydania papierowego: 266; cena wydania papierowego: 42,00 zł; data wydania: 2014-5;
Skomentuj ebooka "„Chłopaki z dzielnicy” Studium społeczno-pedagogiczne z perspektywy interakcyjnej"