06.08.2013

Wczoraj o północy zakończył się nasz szybki konkurs dla blogerów "Kindle za recenzję". Walka była ostra (na Zdobywczynię Kindle'a oddano ponad 1100 głosów, o 100 więcej, niż na laureatkę drugiej nagrody): znamy już zwyciężców!

Wybraliście następujące blogi:

1 miejsce (Kindle Classic): W Pępku Trójmiasta za recenzję ebooka "Saga księżycowa. Cider".

2 miejsce (bon na zakupy w koobe o wartości 50 zł): Zatopiona w lekturze za recenzję ebooka "Pokuta".

3 miejsce (bon na zakupy w koobe o wartości 50 zł): Świat książek i ja za recenzję ebooka "Krew, pot i łzy". 

 kindle za recenzję

Dziękujemy Wam wszystkim za udział: zarówno Recenzentom, jak i Oceniającym.

Ze zwycięzcami niedługo skontaktujemy się mailowo.

Autor:
Komentarze
Paula 08.08.2013 12:50
Gratuluję wygranych nagród, ale w 100% zgadzam się z tym, że takie konkursy nie są dobre. W kwestii recenzji: najlepiej organizować takie, w których niezależne jury będzie wybierało najlepszą, najciekawszą, najbogatszą merytorycznie recenzję. W tym konkursie nie wszystko odbywało się sprawiedliwie, niestety, bo to nie inni użytkownicy wybierali najlepszą recenzję. Chodziło tu tylko o to, żeby dotrzeć do jak największej liczby osób i prosić o głosy. Niezbyt fajna forma. Trzymam kciuki, żeby kolejny konkurs odbył się w inny sposób. :)
Maciej M. 07.08.2013 18:48
Nie rozumiem o co to całe zamieszanie. Był konkurs, był. Widać po wynikach, komu zależało na wygranej. Na tym to dziś polega, że nawet na wygraną trzeba zapracować, poświęcić trochę czasu i zachodu. Ale tak to już bywa, że oburza się ten, kto nic nie zrobił, żeby choć w części tę wygraną sobie przybliżyć. Najlepiej się oburzać, wszędzie węszyć przekręty, jak się samemu nic, albo niewiele zrobiło.
Dorota Gajewska 07.08.2013 18:04
Myślę, że powinniście Państwo zweryfikowac głosy. Należy się to wszystkim uczestnikom konkursu, bo tylko w ten sposób nikt nie poczuje się skrzywdozny i oszukany. I prawda jest taka, że wybrana przez Państwa formula nie ma żadnych zalet, bo jest to konkurs popularności a nie sprawdzenia umiejętności posługiwania się "recenzenckim piórem".
Koobe 07.08.2013 15:42
Drodzy,
bardzo chcemy obdarowywać naszych Czytelników i zawsze zakładamy, że mają oni dobre intencje. Zaletą wybranej przez nas formuły jest to, że wybrani zwycięzcy zostali wskazani w sposób w miarę obiektywny – przez użytkowników. Też specyfika tego konkursu była społecznościowa.
Organizowaliśmy już konkurs o bardziej merytorycznym charakterze, gdzie każdy uczestnik składał 3 recenzje, oceniane przez Jury. Czy uważacie, że taka formuła jest lepsza?
Czekamy na Wasze uwagi i sugestie: co jeszcze moglibyśmy zrobić, żeby konkursy dawały Wam więcej radości?
Cezary Kolczuga 06.08.2013 22:19
Zgodzę się z przedmówczyniami. Jeśli już ma to być konkurs na recenzję to oceniać teksty powinno jakieś niezależne jury, a jeśli ma się odbywać głosowanie to tylko przez zarejestrowanych na koobe i z kontrolą adresu IP (czy przypadkiem nie założono kilku kont z tego samego adresu)
Barbara Zając 06.08.2013 14:40
Gratuluje zwycięzcom, ale mam pytanie do organizatorów , czy zweryfikowaliście Państwo głosy? Bo nawet jeżeli ktoś kolekcjonuje znajomych na fb ( i ma ich przeszło 1000) to nie wierzę w to, że oni wszyscy klikną lubisia? Sama przestałam brać udział w takich konkursach, czesto bowiem okazywało się, że ludzie zakładali fikcyjne konta lub kupowali głosy. Nie warto ani brać udziału w takich konkursach ani ich organizować, bo szanse na wygrane marne i trzeba weryfikować głosy a jeżeli Państwo tego nie zrobicie to tracicie w oczach uczestników takiej zabawy i następnym razem napewno sobie odpuszą Państwa konkurs.
Ivka 06.08.2013 13:34
Niestety muszę stwierdzić, że takie konkursy nie są dobre. Tak naprawdę wygrywa ten kto ma więcej znajomych.
Czasem dobrze jest wrócić do świata dziecięcych lektur, by trochę się nasycić ich prostą,... czytaj wiecej
Ludzie płacą tysiące za spotkanie z nim. Nie za indywidualne konsultacje, ale za uczestnictwo w... czytaj wiecej
E-czytanie jest rewelacyjne. Jednak zawsze może pojawić się coś, co trochę zepsuje nam... czytaj wiecej
Czytanie to silna pasja: dlatego przytrafia się w przeróżnych miejscach i dziwnych sytuacjach.... czytaj wiecej
"Dzień na ziemi", prozatorski tom literaturoznawcy i filozofa Michała Pawła Markowskiego, zawiera... czytaj wiecej