07.06.2013

Kronos

Długo oczekiwania książka wielkiego skandalisty; miała w końcu pokazać prawdziwe, niestylizowane oblicze pisarza. Kronos jest niewątpliwie dziennikiem intymnym i służącym do praktycznych celów. Gombrowicz ukazuje się tutaj jako buchalter, obsesyjnie zapisujący swoje wydatki, choroby, przeczytane książki i partnerów seksualnych. Widzimy długą walkę pisarza z biedą oraz zmagania się z ciałem: padające narządy, leki, ale i dość perwersyjną, mechaniczną seksualność. Warto poczytać, choć książka wywołuje niewątpliwie – jak to nazwał jeden z recenzentów, efekt WTF. Co z tą książką zrobić, jak to czytać, nie wie nikt. Dlatego polecamy. 

Wąsy

Czemu Marc zgolił wąsy? Zaraz, czy on kiedykolwiek nosił wąsy? Kiedy groteska staje się groźna? Czy można umrzeć z absurdu? Co to w ogóle jest za książka? Gatunek? Konceptualny thriller psychologiczny?

Same znaki zapytania, a my nie mamy żadnych odpowiedzi. Dlatego proponujemy Wam obejrzenie trailera filmu, nakręconego przez autora na podstawie książki.I co? Czy coś się naświetliło?

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część kryminalnej serii Nessera. Inspektor Barbarotti tym razem musi się zmierzyć z zagadką sprzed kilku lat. Świetna gra pozorów i prawdy, trzymająca w napięciu akcja i wszystko, co kochamy w szwedzkich kryminałach: chłód, dystans, wielkie, puste przestrzenie. Rodzinna tragedia z wielką tajemnicą: kto zabił?

Info dla tych, którzy nie znają serii: spokojnie możecie zacząć czytać od tej części.

 

 

Autor:
Komentarze
Czasem dobrze jest wrócić do świata dziecięcych lektur, by trochę się nasycić ich prostą,... czytaj wiecej
Ludzie płacą tysiące za spotkanie z nim. Nie za indywidualne konsultacje, ale za uczestnictwo w... czytaj wiecej
E-czytanie jest rewelacyjne. Jednak zawsze może pojawić się coś, co trochę zepsuje nam... czytaj wiecej
Czytanie to silna pasja: dlatego przytrafia się w przeróżnych miejscach i dziwnych sytuacjach.... czytaj wiecej
"Dzień na ziemi", prozatorski tom literaturoznawcy i filozofa Michała Pawła Markowskiego, zawiera... czytaj wiecej