ebook: Radio Armageddon - Jakub Żulczyk

Radio Armageddon - ebook

( )

Poprawione wydanie kultowej dla wielu czytelników powieści. Przejmujący obraz zbiorowej samotności w czasach, kiedy każdy gest sprzeciwu prędzej czy później zamienia się w towar, oraz w świecie, w którym każde wypowiedziane słowo ostatecznie staje się po prostu hałasem. Tej powieści nie można przeoczyć: to nasz czas i nasz świat.

Tytułowy zespół Radio Armageddon, założony przez czworo znajomych, ma być wyrazem odmienności, a równocześnie pełnego furii buntu przeciwko spłyconej i wszędobylskiej rzeczywistości. Sprawy komplikują się, kiedy w niewiadomych okolicznościach ginie jego lider, Cyprian, a sama rzeczywistość okazuje się całkowicie ometkowana, niepodatna na gniew ani idealizm, za to w każdej sferze bezlitośnie rządzona przez znacznie potężniejsze mechanizmy sprzedaży i kupna.

Współczesny świat, pokazany przez Jakuba Żulczyka, staje się wściekłym i równocześnie bezradnym krzykiem pokolenia urodzonego po 1989 roku, dla którego dobra konsumpcyjne i odniesienia historyczne nie odgrywają już znaczącej roli (Wszystko już było, więc skoro mamy wszystko, nie mamy nic - jak cynicznie stwierdza jeden z bohaterów), natomiast świadomość nieustającego podlegania formatowaniu przez media, slogany reklamowe, wolnorynkową pseudoideologię okazuje się niezmiernie dotkliwa.

Jakub Żulczyk (1983 r.) - pisarz, felietonista, scenarzysta. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie.  Zadebiutował w 2006 r., w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża, powieścią młodzieżowo-romantyczną "Zrób mi jakąś krzywdę". Autor powieści "Instytut" (2010), dwóch części fantastyczno-przygodowego cyklu o Tytusie Grójeckim, "Zmorojewo" i "Świątynia" oraz bestsellerowego „Ślepnąc od świateł”, felietonów i artykułów (m.in. do "Wprost", "Dziennika", "Playboya", "Przekroju", "Tygodnika Powszechnego"), scenariuszy filmowych i telewizyjnych, a także książeczki dla dzieci "Zdarzenie nad strumykiem". Stypendysta programu Willa Decjusza, zwycięzca międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect.

Udostępnij:
Cena: 29,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
299 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Świat Książki ;
Skomentuj ebooka "Radio Armageddon"
Anna Prochowicka 22.06.2018 13:58
Lektura trudna, niepokojąca, z pewnością nie dla każdego. Pisana sprawnym, ale ciężkim językiem, pełnym wulgaryzmów. Przedstawia smutny, aż nazbyt realistyczny świat młodych. Ja mam gorącą nadzieję, że jest to pewnego rodzaju przejaskrawienie, żeby wstrząsnąć czytelnikiem. Że świat naszej młodzieży nie wygląda aż tak tragicznie, że nie mają na siebie pomysłu, a jedyne, co przychodzi im do głowy, to solidny używkowy kop.
Świat przedstawiony, to świat brutalny i pozbawiony nadziei - przepełniony narkotykami, pełny groteskowych postaci (np Cyprian). Myślę, że to celowy zabieg autora - że to ma być właśnie taka ponura groteska bez mrugania okiem w stronę czytelnika. Tylko, że wtedy opinia czytającego może być różna - ja daję cztery punkty, ale jest to ocena wybitnie subiektywna - sama zastanawiam się czy jest ok - ale to chyba o to chodzi, żeby pozostawić czytelnika po lekturze w rozterce...