ebook: Chłodny wiatr - Edward Mogilski

Chłodny wiatr - ebook

( )

Prequel Martwej laleczki

Adam Zalewski: parszywy, sfrustrowany detektyw, który definitywnie źle wybrał zawód. Doskwiera mu zmęczenie, nadwrażliwość, samotność i chroniczny katar.

Próbuje ułożyć sobie jakoś życie, zarabiając na mało ciekawych, ale za to bezpiecznych śledztwach związanych z rozwodami. Niestety. Trzymają się go jednak dużo cięższe sprawy.

 

Znacie go pewnie z kart “Martwej laleczki”. Przeczytajcie, co wydarzyło się przedtem.

 

Zalewski nie umie radzić sobie z uczuciami. Nie potrafi poradzić sobie z miłością, która już przeminęła, ani z koniecznością zmiany zawodu, który go dobija. Pozwala, by targały nim najprzedziwniejsze sploty okoliczności.

 

Tak jest i tym razem, kiedy trafia do zapuszczonego mieszkania tajemniczego, schorowanego jegomościa. Dziwak proponuje mu zaporową kwotę za odnalezienie córki. Zalewski wsiada więc w swojego zdezelowanego opla i wyrusza nad morze, by rzucić się w samo sedno zagmatwanej, tragicznej historii rodzinno-mafijnej.


Ebook do pobrania za darmo!

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: Koobe ;
Skomentuj ebooka "Chłodny wiatr"
Majkelos 25.06.2014 09:48
To moja pierwsza lektura tego autora. Uczucia - jakby tu powiedzieć, mieszane. Skoro jednak utwór udostępniony jest za darmo - narzekać nie będę. Czyta się całkiem przyjemnie, historia płynie wartko, nie nudzi, nie ma "zamulaczy", które powodują cierpnięcie skóry i odrzucanie książki. "Poziom mroczności" zachowany na przyzwoitym poziomie - zatem całkiem nieźle :)
Mar Cieszk 11.06.2014 13:24
Lubię Zalewskiego, bo to bardzo realistyczna postać: nie zawsze mu wychodzi, popełnia błędy, robi głupoty. Denerwuje mnie tylko, że nie może sonie znaleźć laski :P
Historia bardzo klimatyczna, jak to u mogilskiego (on się naprawdę tak nazywa?), bardzo dużą rolę odgrywa tu miejsce i pogoda, łatwo się wczuć w to mroźne, nieprzyjemne, wilgotne wybrzeże. Przy obecnych upałach - bardzo się przyda ;)