ebook: Motylek - Katarzzyna Puzyńska

Doskonale skonstruowany kryminał, gęsta atmosfera małej społeczności i zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

W mroźny zimowy poranek na skraju mazurskiej wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód. Szybko okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i potem upozorował wypadek. Kilka dni później ginie kolejna osoba. Ofiary nie wydają się być ze sobą w żaden sposób związane. 
Zaczyna się wyścig z czasem. Policja musi odnaleźć mordercę, zanim zginą następne kobiety. 
Śledztwo ujawnia tajemnice mrocznej przeszłości zakonnicy, przy okazji odkrywając też mniejsze lub większe przewiny mieszkańców sielskiej – tylko na pozór – miejscowości. 

Puzyńska z równą starannością portretuje zarówno postaci pierwszego, jak i drugiego planu. Intryga do końca przykuwa uwagę. Autorka stosuje sprawdzony chwyt rodem z prozy Christie – w małej społeczności niemal wszyscy są podejrzani, każdy coś ukrywa, kłamie i kluczy, bo ma na sumieniu mniejsze lub większe grzeszki, więc istotne jest nie tylko główne pytanie: kto zabija?, ale również wyświetlanie tajemnic kolejnych bohaterów. Debiutująca autorka ma już świetnie opanowany warsztat prozy kryminalnej i ewidentny talent do wymyślania kryminalnych historii.
Robert Ostaszewski

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog, z zawodu nauczyciel akademicki na wydziale psychologii, z powołania pisarz. Wielbicielka Skandynawii i Hiszpanii. „Motylek” to jej debiut powieściowy. Pracuje już nad kolejnymi częściami cyklu o policjantach z Lipowa.

Udostępnij:
Cena: 28,80 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
288 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Prószyński Media ;
Skomentuj ebooka "Motylek"
Barbara Sanowska 18.11.2018 13:02
Jedna dodatkowa gwiazdka ze względu na debiut - w sumie niczego sobie kryminał - dobrze poprowadzona intryga, kilka ciekawie zarysowanych postaci i sporo wątków obyczajowych - z drugiej strony autorka eksploatuje do bólu sztampowy przykład małego miasteczka razem ze zbiorowiskiem dziesiątek pań Dulskich. Trochę kuleje poskładanie akcji - ale kładę to na karb wyżej wspomnianego debiutu. Mimo wszystko widać tu bardzo duży potencjał i jestem pewna, że w kolejnych książkach autorka pokaże go znacznie wyraźniej.