ebook: Wilk z Wall Street - Jordan Belfort

Satyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii światowego biznesu

W latach 90-tych XX wieku Jordan Belfort był jednym z najbardziej znanych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je równie błyskawicznie na narkotyki, seks i zagraniczne podróże. Prowadząc interesy na krawędzi prawa bądź je łamiąc, zwrócił na siebie uwagę amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, lecz nawet wtedy nie zrezygnował z hulaszczego trybu życia. W ten sposób rozpoczęła się emocjonująca gra w kotka i myszkę z FBI oraz instytucjami nadzorującymi nowojorską Wall Street.

Jego historia została przeniesiona na ekran kinowy przez Martina Scorsese, a w rolę Belforta brawurowo wcielił się Leonardo DiCaprio.

Tak, jest prostacka, grubiańska i wulgarna… i czyta się ją jednym tchem. Dostarcza rozrywki jak literatura brukowa i jest namacalnie prawdziwa niczym akt oskarżenia

- "Kirkus Reviews"

Wybuchowe skrzyżowanie Fajerwerków próżności Toma Wolfe'a i Chłopców z ferajny Scorsese'a

- "Sunday Times"

Dla nie znających Wall Street to ważna lektura. Dla obeznanych po prostu świetna zabawa

- TheStreet.com

Udostępnij:
Cena: 31,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
319 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Świat Książki ;
Skomentuj ebooka "Wilk z Wall Street"
Patrycja Białas 30.03.2014 22:37
Do przeczytania książki zachęcił mnie film, który jest bardzo popularny w ostatnim czasie, jednak rozczarowałam się. Chyba nie mój gust książki.
luczin 09.02.2014 13:12
Po książkę sięgnęłam tuż przed wyjściem do kina na ekranizację i muszę przyznać, że tylko narobiła mi smaczku, a w myślach widziałam już niektóre sceny. Powiem tak - książka jest niesamowitą bombą, którą pochłania się w zastraszającym tempie. Gwarantuję, że nie odłożysz tej książki na półkę dopóki nie skończysz ostatniej strony. Czym tak urzeka? Prostotą! Książka jest grubiańska, a niekiedy mogę nawet rzec, że wulgarna, bez zbędnego patosu czy tragizowania sytuacji. Samo życie. Jeśli nie wiesz, czym jest Wall Street to ją poznasz, a jeśli masz jakąkolwiek wiedzę o tej nowojorskiej dzielnicy to po prostu będziesz się dobrze bawić.
Dom Micz 20.01.2014 18:05
Ta historia jest tak szalona, że nie sposób uwierzyć w to, że napisało ją samo życie. No i strasznie, strasznie polecam film Scorsese: jego Belfort to kolejne wcielenie Wielkiego Gatsby'ego: wielki karnawał, nadmiar, szaleństwo. Oszałamia!- mam nadzieje, że to prawda, już się nie mogę doczekać kiedy przeczytam xd ale na razie musze niestety zbierać punkty.. no coz, trudno.. c; dam radę i wytrwam aco xd a to nie naa podstawie tej ksiązki został zrealizowany film : the wolf of wall street ?
Mar Cieszk 20.01.2014 10:29
Ta historia jest tak szalona, że nie sposób uwierzyć w to, że napisało ją samo życie. No i strasznie, strasznie polecam film Scorsese: jego Belfort to kolejne wcielenie Wielkiego Gatsby'ego: wielki karnawał, nadmiar, szaleństwo. Oszałamia!