ebook: Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata - Jürgen Osterhammel

Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata - ebook

( )

Na kartach tej książki rewolucje, wojny napoleońskie, PaxBritannica, Dziki Zachód czy dominacja i arogancja Europy ukazane są z niezwykłą mocą i plastycznością. Autor z pasją opisuje osiągnięcia epoki industrializacji: maszynowe przyspieszenie,ruchy emancypacyjneczy triumfalny pochód filmu, ale też jej upiory: krwawe wojny, 16-godzinny dzień pracy, anarchię w rachubie czasu czy komercyjne wystawianie na widok publiczny „osobliwych” ludzi. Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata to nie tylko wybitna praca historyczna, ale przede wszystkim pasjonująca lektura, od której trudno się oderwać.

Jürgen Osterhammelto wybitny niemiecki badacz dziejów, znany z bezkompromisowego podejścia do historii. Jego zainteresowania naukowe to kolonializm, historia Eurazji od XVIII wieku i teoria historiografii. Wykładał w London School of Economics oraz na uniwersytetach w Kassel, we Fryburgu, Hagen, Genewie, Konstancji. W 2010 roku zdobył Gottfried Wilhelm Leibniz Prize.

Ebook zawiera kolorowe ilustracje. 

Udostępnij:
Cena: 49,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
490 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie ; ilość stron wydania papierowego: 1232; cena wydania papierowego: 89 zł; data wydania: 2013;
Skomentuj ebooka "Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata"
Bartłomiej Sowiński 16.07.2014 21:54
Książka ciekawa, aczkolwiek napisana bardzo chaotycznie i nieprzystępnie, ciężko jest domyślić się, o co tak właściwie autorowi chodzi, wielokrotnie się powtarza i kluczy wokół jakiejś myśli, ale nie może jej sformułować. Pozycja zawiera za to dużo ciekawostek i jest warta przeczytania. Chociaż lekturze może towarzyszyć spora doza irytacji.