ebook: LUBLINIEC.PL cicho i skutecznie - Jarosław Rybak

LUBLINIEC.PL cicho i skutecznie - ebook

( )

Tajemnice najstarszej jednostki specjalnej Wojska Polskiego

To chyba pierwsza na polskim rynku pozycja, pozwalająca tak mocno poczuć emocje towarzyszące tajnym operacjom polskich sił specjalnych. Nigdy wcześniej filmy nagrywane w czasie akcji nie służyły za ilustrację do żołnierskich opowieści!

Dzięki kamerom montowanym na hełmach możemy na świat patrzyć oczyma specjalsów. Słyszeć przenikliwy warkot śmigłowców, huk wystrzałów czy odgłosy świadczące o używaniu karabinów z tłumikami! Materiał filmowy uzupełnia kilkaset kolorowych zdjęć oraz ponad 350 stron relacji bezpośrednich uczestników opisywanych działań w Polsce, Macedonii, Pakistanie, Iraku i Afganistanie.


Rodzynkarnia

Przeszukanie jednej z wielu rodzynkarni.
Komandosów wspiera saper, który jest przewodnikiem psa wyszkolonego do poszukiwania materiałów wybuchowych.
Akcję ubezpieczają śmigłowce.


To historia o oddziale z Lublińca, najstarszej polskiej jednostce specjalnej, która długo funkcjonowała w cieniu słynnego GROM-u. Żołnierze z Lublińca przez lata doskonale sprawdzali się na zagranicznych misjach. Ale prawdziwy przełom nastąpił dopiero w 2010 r., gdy przygotowali – i do dziś utrzymują - samodzielny zespół, podlegający dowództwu sił specjalnych ISAF w Kabulu. Specjalsi z Lublińca szybko trafili na szczyt rankingu najlepszych oddziałów specjalnych wykonujących tajne działania w Afganistanie!

Książka pełna jest niezwykłych historii. Poznamy kulisy operacji z Iraku, kiedy specjalsi musieli zaatakować polskie obozowisko w Babilonie. Było to konieczne, aby służby specjalne uwiarygodniły agenta mającego przeniknąć do organizacji terrorystycznej.

Przeczytamy o długotrwałym zadaniu polegającym na ochronie osobistej amerykańskich generałów, służących w 2007 r. w Afganistanie. Za tę operację kilkunastu ludzi z Lublińca zostało odznaczonych amerykańskimi medalami.

Akcja kończy się w marcu 2011 r., gdy prezydent Barrack Obama odznaczył oficera z Lublińca wysokim amerykańskim odznaczeniem bojowym. Komandos dostał je jako pierwszy żołnierz polskich sił specjalnych!

Książkę napisał Jarosław Rybak, autor wielu znanych publikacji o polskich siłach specjalnych, m.in. o jednostce GROM.


Z recenzji:

„O lublinieckich komandosach mówi się w mediach rzadziej, niż o ich kolegach z GROM-u. Dlatego książka dostarcza bardzo interesujących informacji.”

pap.jpg

 

„Publikacja uzupełnia lukę jaka od wielu lat istniała na naszym rynku wydawniczym. Jest to pozycja traktująca całościowo temat najstarszej polskiej jednostki specjalnej.”

special_ops.jpg

 

„W książce opisano zdarzenia, które nie są znane nawet większości żołnierzy z lublinieckiej jednostki. Jednym z nich jest „atak”na własną bazę w Iraku przebywała pierwsza zmiana polskiego kontyngentu wojskowego.”

polska_zbrojna.jpg

 


Uwaga:

  • Ebook zawiera ok. 600 fotografii, w związku z czym jest ciężki EPUB [82 MB], MOBI [77 MB]. Dlatego jeśli chcesz go czytać na czytniku, najlepiej wgrać ebooka za pomocą kabla lub sieci lokalnej. 

  • Kupując ebooka, kupujesz również dostęp do materiałów dodatkowych: pół godziny filmów wideo. Są one dostępne na stronie książki tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników, którzy kupili LUBLINIEC.PL. Jeśli czytasz ebooka na laptopie lub komputerze, link sam przeniesie Cię na stronę z filmem. Jeżeli zaś czytasz na czytniku, pamiętaj, że dodatkowe materiały czekają na Ciebie tutaj. 

     

Udostępnij:
Cena: 24,99 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
249 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: CreatioPR ; ilość stron wydania papierowego: 352; cena wydania papierowego: 49 zł;
Materiały dodatkowe - LUBLINIEC.PL cicho i skutecznie
Skomentuj ebooka "LUBLINIEC.PL cicho i skutecznie"
Artykuły i recenzje
Herbata chroni przed grozą zimy!

Informacje o nowościach zalewają nas ze wszystkich stron. Świat jest pełen zachęcających książek, które tak bardzo pragniesz przeczytać. Kuszą zewsząd: z blogów, z witryn księgarni, z opowieści znajomych.

Kiedy więc stoisz przy zlewie nad górą naczyń o dziewiętnastej i przypominasz sobie, jak wiele rzeczy masz jeszcze dziś do zrobienia, wszystkie te apetyczne tytuły przebiegają Ci przed oczami. Czujesz, jak odchodzą. Patrzysz z czułością na napchanego nowościami Kindla. Może w weekend, myślisz. Gdyby było trochę czasu, to poczytał(a)bym…

Wszyscy się z tym zmagamy. Tekstów dużo, czasu mało. Jak więc znaleźć choć trochę więcej czasu na lekturę?

Więcej...