ebook: Cybulski o sobie - Mariola Pryzwan

Są artyści, którzy nigdy się nie zestarzeją: Hłasko, Tyrmand, Cybulski. Zniknęli jako młodzi chłopcy. Żyli szybko, spalali się i z tego ognia narodziła się ich legenda.
Zbyszek Cybulski powraca do nas w niezwykłej książce, składającej się wyłącznie z jego wypowiedzi. Na szczęście zostało po nim mnóstwo zapisków, korespondencji, wywiadów, nagrań. Z zebranych przez lata materiałów autorka, Mariola Pryzwan, ułożyła książkę, w której aktor opowiada o nauce, o szkołach aktorskich, o pobycie na Wybrzeżu, o teatrzyku studenckim Bim-Bom i Teatrze Rozmów, o odpowiedzialności, o filmie „Popiół i diament” i innych filmach, o swej pracy aktorskiej, o przyjaźni i miłości, o gwiazdorstwie i popularności. Mówi o sobie.

Udostępnij:
Cena: 29,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
299 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG ; ilość stron wydania papierowego: 272; cena wydania papierowego: 44,90 zł;
Skomentuj ebooka "Cybulski o sobie"
Mar Cieszk 13.01.2014 11:00
Legenda. Zjawisko, które w dzisiejszych czasach byłoby już chyba niemożliwe. Ebook wciąga: niepublikowane materiały, listy, wywiady pokazują wrażliwego człowieka i bardzo świadomego aktora. polecam
Artykuły i recenzje

Wszyscy znamy ten obraz: mężczyzna nonszalancki, trochę impertynencki, roztrzepany. Nonkomformista. Niedbałość dodaje mu wdzięku.

Niewiele osób miało tak potężny wpływ na kulturę jak Zbigniew Cybulski. Nie tylko totalnie zrewolucjonizował modę, ale i wprowadził nowy typ męskości: programowo niedojrzałego, ale w gruncie rzeczy dobrego, uroczego łobuza.

Opowiadać o nim można godzinami. Przywoływać filmy. Dzielić się anegdotami.

Więcej...