ebook: Dieta bez pszenicy - Dr William Davis

Dieta bez pszenicy - ebook

( )

Jak pozbyć się pszennego brzucha i być zdrowym

Dr William Davis dowodzi szkodliwości współczesnej pszenicy, analizując historię spożywania produktów z tego zboża i zmiany, jakim ulegały. Dzisiejsza pszenica nie jest już solidną podstawą pożywienia, z której powstaje zdrowy chleb powszedni. Została genetycznie zmodyfikowana, by producenci żywności mogli osiągać jak największe zyski przy minimalnych kosztach. W rezultacie to dobroczynne niegdyś zboże stało się żywieniowo bezwartościowym, acz wszechobecnym składnikiem, który sprawia, że poziom glukozy we krwi rośnie gwałtowniej niż po zjedzeniu cukru, a ponadto ma właściwości uzależniające, co doprowadza do huśtawki głodu i przejadania się oraz zmęczenia.

Na podstawie wieloletnich badań klinicznych oraz niezwykłych wyników, które obserwował u tysięcy własnych pacjentów po rezygnacji z produktów zawierających pszenicę, dr Davis przedstawia argumenty przeciwko temu wszechobecnemu składnikowi pokarmowemu. Dieta bez pszenicy skutkuje wg niego znaczącymi korzyściami, takimi jak: stała utrata wagi; złagodzenie zespołu metabolicznego i cukrzycy typu 2;  wyleczenie z problemów jelitowych; wyraźne obniżenie poziomu cholesterolu;  poprawa gęstości kości; zanik dolegliwości skórnych, takich jak łuszczyca, afty, łysienie; ograniczenie stanów zapalnych i bólów gośćcowych.

Ta atrakcyjna w czytaniu, skłaniająca do myślenia i starannie udokumentowana książka oferuje nowy, niezmiernie ważny punkt widzenia na najistotniejsze problemy zdrowotne naszych czasów.

Prowokacyjna książka amerykańskiego lekarza kardiologa przekonująca, że eliminacja pszenicy z codziennej diety jest sposobem na utratę wagi, pozbycie się pszennego brzucha i liczne problemy zdrowotne współczesnego człowieka

Dieta, która może zrewolucjonizować podejście do zdrowego żywienia

Obecnie najpopularniejsza książka o diecie w USA, od ponad roku na listach bestsellerów, m.in. „New York Timesa”

Udostępnij:
Cena: 29,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
299 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Bukowy Las ;
Skomentuj ebooka "Dieta bez pszenicy"
Artykuły i recenzje

Idzie wiosna. Szykujemy się do zrzucania płaszczy i swetrów, bezpiecznie otulających nagromadzone zimą fałdki. Jesteście gotowi?

Drzewa się zielenią, powietrze robi się świeższe, co dzień więcej słońca. Zaczynamy mieć apetyt na zmiany! Przygotowaliśmy więc dla Was zestaw ebooków, które pomagają ich dokonać: wybór poradników z ćwiczeniami, inspirujące pamiętniki sportowców, trochę o francuskim, bardziej uważnym stylu życia, a na koniec parę diet.

Kilka szybkich rad na początek? Idziemy!

1 Spróbuj jakiejś nowej potrawy. Często jesteśmy strasznie zasklepieni w swoich nawykach żywieniowych. Na śniadanie zawsze płatki, na kolację zawsze kanapki… Zrób coś innego! Ryż z warzywami, owsianka, kasza jaglana, naleśniki… jest masa świetnych, szybkich dań, którymi możesz zastąpić swoje zwyczajowe produkty.

2 Znajdź sport dla siebie. Pamiętaj jednak, że nie wszystko jest dobre dla każdego – to normalne, że joga może Cię  śmiertelnie nudzić, taniec może wydać Ci się niepoważny, a pływanie wywoływać lęk przed utonięciem. Jasne, fajnie próbować nowych rzeczy, ale ważne, by mieć jakiś sport, którego uprawianie daje Ci po prostu przyjemność. Mamy dla Ciebie trochę ebooków o różnych sportach – poczytaj, może znajdziesz coś inspirującego? Na YouTube znajdziesz masę filmików – zerknij na nie i zobacz, czy taka forma aktywności Cię przekonuje. Wiele klubów fitness oferuje dni otwarte, kiedy możesz wypróbować zajęcia za darmo – korzystaj z tych możliwości, by znaleźć swój sport.  

Więcej...