ebook: Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu - Jennifer L. Scott

Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu - ebook

( )

Powiedzieć o tej książce, że to po prostu poradnik, to powiedzieć o dużo za mało. Jennifer L. Scott wyjechała z Kalifornii na wymianę do Paryża i przeżyła szok: jak to, siedzenie w domu w wyjściowych ciuchach? Szafa składająca się z kilkunastu ubrań? Codzienne celebrowanie kolacji? Brak obsesji na punkcie wyglądu? A więc to w ten sposób osiąga się ów słynny paryski szyk?

Tak: Scott opowiada, że słynne Paryżanki w stylu Marion Cotillard czy Audrey Tautou kierują się właśnie zasadami minimalizmu, unikania udawania oraz miłości do siebie. Siedzisz w domu w wyciągniętym dresie chrupiąc czipsy, bo dopiero za godzinę przemienisz się w księżniczkę nocy w pięknej, szykownej sukni – kiedy wyjdziesz ze znajomymi na miasto? Przecież najważniejsze jest to, jaka jesteś sama dla siebie. Twoje ubrania powinny eksponować Ciebie: to, co mówisz, jaka jesteś, co myślisz, a nie stanowić przebranie dla stworzenia w dresie, którym bywasz w swojej samotności.

W czasach zmieniających się błyskawicznie mód i kompulsywnej konsumpcji, autorka pokazuje paryski styl jako inny, konkurencyjny model myślenia o kobiecości.  „Lekcje Madame Chic” uczą przede wszystkim miłości do samej siebie – bo na niej właśnie opiera się prawdziwy styl .

Książka nie jest ani autorytarna, ani nadmiernie techniczna: autorka opisuje masę praktycznych trików, ale przede wszystkim zależy jej na opowiadaniu historii. Pisze świetnym językiem, nie stroniąc od humoru czy autoironii – pozwala się nam uczyć na jej własnych błędach.

Świetna książka o stylu: wnikliwa, dowcipna, inteligentna i bardzo przydatna.               

Od Wydawcy:  


Paryski szyk teraz w Twoim zasięgu!

Jennifer Scott odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu. Lekcji stylu udziela jej sama Madame Chic, a co najważniejsze – wcale nie są one takie trudne. Jennifer przyjechała do Paryża jako Kalifornijka, wróciła do Kalifornii jako Paryżanka. Dwadzieścia prostych rad i wskazówek wystarczyło, by nauczyć się żyć à la française. Teraz czas na Ciebie!

Jennifer L. Scott - autorka bijącego rekordy popularności lifestylowego bloga The Daily Connoisseur i inspirowanego nim poradnika Lekcje Madame Chic, który natychmiast po publikacji opanował amerykańskie listy bestsellerów. Pisze artykuły do "Huffington Post Style", współpracuje także z CNN, BBC, CBS News, "The New York Times", "USA Today" oraz "The Daily Mail". Mieszka w Santa Monica.

Udostępnij:
Cena: 22,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
220 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Skomentuj ebooka "Lekcje Madame Chic"
Mar Cieszk 26.02.2014 13:50
Owszem, to poradnik, ale jest sztuką napisać dobry poradnik: taki, który dobrze się czyta, a zarazem napakowany jest przydatnymi i dającymi się zastosować informacjami. Dla mnie ta książka doskonale spełnia te funkcje: autorka pisze rewelacyjnie (lekko, bez zadęcia, z humorem), a przez to, że w poradnik wpleciono elementy pamiętnika, rzecz jest bardziej osobista i jesteśmy ciekawi, co będzie dalej. Porady b. mnie przekonały: jestem zwolenniczką zasady "less is more" i znalazłam tu wiele inspirujących wskazówek.
Ale jeśli się spodziewacie jakiś poważnych rozważań na temat francuskiej duszy... to nie. To po prostu REWELACYJNY poradnik. Tyle i aż tyle.
Dakota 23.07.2013 20:37
Przeczytałam z braku innej lektury. No cóż... W moim odczuciu jest to TYLKO poradnik. Rzeczywiście, dość ciekawy jest sam jego zamysł - pokazanie pozornie banalnych, znanych każdemu czynności z perspektywy przedstawicieli innej kultury. Interesujące, ale dla mnie w większości nie do przyjęcia w realnym życiu zalecenia lekko mnie irytowały. Dużym minusem były wielokrotnie powtarzające się treści. Miałam poczucie, że autorce zabrakło pomysłów, a strony trzeba było czymś zapełnić. Nie rozumiem szumu wokół tej pozycji, nie dostrzegam jej wyjątkowości - może dlatego, że nie czytuję poradników.
Artykuły i recenzje

Idzie wiosna. Szykujemy się do zrzucania płaszczy i swetrów, bezpiecznie otulających nagromadzone zimą fałdki. Jesteście gotowi?

Drzewa się zielenią, powietrze robi się świeższe, co dzień więcej słońca. Zaczynamy mieć apetyt na zmiany! Przygotowaliśmy więc dla Was zestaw ebooków, które pomagają ich dokonać: wybór poradników z ćwiczeniami, inspirujące pamiętniki sportowców, trochę o francuskim, bardziej uważnym stylu życia, a na koniec parę diet.

Kilka szybkich rad na początek? Idziemy!

1 Spróbuj jakiejś nowej potrawy. Często jesteśmy strasznie zasklepieni w swoich nawykach żywieniowych. Na śniadanie zawsze płatki, na kolację zawsze kanapki… Zrób coś innego! Ryż z warzywami, owsianka, kasza jaglana, naleśniki… jest masa świetnych, szybkich dań, którymi możesz zastąpić swoje zwyczajowe produkty.

2 Znajdź sport dla siebie. Pamiętaj jednak, że nie wszystko jest dobre dla każdego – to normalne, że joga może Cię  śmiertelnie nudzić, taniec może wydać Ci się niepoważny, a pływanie wywoływać lęk przed utonięciem. Jasne, fajnie próbować nowych rzeczy, ale ważne, by mieć jakiś sport, którego uprawianie daje Ci po prostu przyjemność. Mamy dla Ciebie trochę ebooków o różnych sportach – poczytaj, może znajdziesz coś inspirującego? Na YouTube znajdziesz masę filmików – zerknij na nie i zobacz, czy taka forma aktywności Cię przekonuje. Wiele klubów fitness oferuje dni otwarte, kiedy możesz wypróbować zajęcia za darmo – korzystaj z tych możliwości, by znaleźć swój sport.  

Więcej...
Francuski urok

Fenomen Francuzek zaskakuje. Są piękne i zawsze mają klasę: nawet wtedy, gdy noszą stary sweter i dżinsy, zaskakują niewymuszonym, naturalnym wdziękiem. Helena Frith Powell postanowiła zbadać sprawę i pojechała do ojczyzny Coco Chanel, by wyciągnąć wnioski dla kobiet z reszty świata. Poniżej niektóre z jej rad:

1 Figura: nie wygłupiaj się z siłownią czy fitness klubem. To jest męczące, niepoważne, a w trakcie trzeba się spocić. Francuzki wolą solidny spacer po centrum handlowym (plus interwały na przymierzanie ciuchów), tenis, rower, schody zamiast windy. W życiu codziennym jest masa okazji do tego, by się poruszać. O tym, gdzie wydać pieniądze zaoszczędzone na karnecie na siłownię, piszemy poniżej.

Więcej...