ebook: Językowa interpretacja świata w wypowiedziach osób z zespołem Aspergera - Marta Korendo

Językowa interpretacja świata w wypowiedziach osób z zespołem Aspergera - ebook

( )

Książka została napisana przede wszystkim z myślą o osobach z zespołem Aspergera, aby pomóc terapeutom, rodzicom i nauczycielom rozpoznawać, leczyć i rozumieć opisane zaburzenia rozwoju. Powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie praktyczne autorki w prowadzeniu diagnozy i terapii dzieci z ZA. Zawiera informacje dotyczące neurobiologicznych przyczyn syndromu Aspergera, jakościowe kryteria diagnozy oraz wskazówki pozwalające programować oddziaływania terapeutyczne.

Szczególne miejsce w publikacji zajmuje opis językowych zachowań osób z ZA, uznawanych przez autorkę za wysoce diagnostyczne. Pracę cechuje "szeroki zakres prezentowanych zagadnień; oryginalny, nieschematyczny, bogaty język [...], aktualność omawianej tematyki" (z recenzji prof. zw. dr hab. Anny Kowalskiej).

Udostępnij:
Cena: 37,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
370 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Konferencje Logopedyczne ; ilość stron wydania papierowego: 328; cena wydania papierowego: 57 zł; data wydania: 16.06.2013;
Skomentuj ebooka "Językowa interpretacja świata w wypowiedziach osób z zespołem Aspergera"
MARTA DZIKOWSKA 24.09.2013 15:26
polecam wszystkim logopedom, neurologopedom, a także terapeutom i generalnie rzecz ujmując osobom pracującym z dziećmi z rozmaitego rodzaju zaburzeniami wiążącymi się z trudnościami komunikacyjnymi z dziećmi z zespołem Aspergera. Polecam z całego serca i własnej wiedzy oraz doświadczenia wszystkie książki Pani Doktor Korendo (przy okazji mogę polecić profesor Cieszyńskiej). Takich specjalistów jak ona (one) potrzeba nam jak najwięcej, a zwłaszcza ich publikacji, gdy naprawdę mają ogrom wiedzy do podzielenia się z nami. Książka jest przejrzysta, konkretna, pełna ciekawych wniosków, spostrzeżeń, rad i zaleceń, omawia wszystko dokładnie (nie po łebkach) jest kompendium nie tylko teoretycznym ale przede wszystkim praktycznym, czego może nam nie dać nawet co niektóry kurs czy szkolenie.