ebook: Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 5/2013 (200) - Opracowanie zbiorowe

Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 5/2013 (200) - ebook

( )

200 procent normy!

Nim się obejrzeliśmy, jak czas minął i ten numer „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" jest już numerem dwusetnym! „Magazyn Literacki", bo taki był pierwotny tytuł, zaczął w przełomowym dla czasopism branżowych roku 1992 odważnie wydawać Kamil Witkowski, który zgromadził wokół siebie młode pokolenie twórców. W miarę regularnie „Magazyn" wychodził w konwencji czasopisma awangardy literackiej do przełomu wieków. Wówczas wydawcą stała się „Biblioteka Analiz", a Łukasz Gołębiewski, jej prezes, zdecydował o zmianie profilu, czego wyznacznikiem było dodanie „Książek" do tytułu.

Od tego czasu, od 2001 roku, trwamy w obecnym kształcie, zmieniając w międzyczasie kształt graficzny, ale zachowując wszystkie główne rubryki z naszymi przebojowymi „Książkami Miesiąca" na czele. W tym czasie jedenaście razy wręczaliśmy nasze najwyższe wyróżnienia za „Książki Roku", a potem też dla „Wydawcy Roku" i za „Wydarzenie Roku". Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Bibliotece Narodowej, że nasza coroczna styczniowa Gala Nagród może odbywać się w siedzibie tej szacownej instytucji.

„Magazyn Literacki KSIĄŻKI" tworzy zespół, w którym są same indywidualności, ale posiadające cenną umiejętność wspólnej pracy. Wszystkie te ważne nazwiska znajdą Państwo w redakcyjnej stopce, a mnie nie pozostaje nic innego, jak wszystkim moim przemiłym, trochę młodszym i bardzo młodym kolegom podziękować za ich wspaniałą pracę! Przede wszystkim dziękuję jednak naszym czytelnikom – wydawcom, księgarzom, bibliotekarzom i innym miłośnikom książki, do których nasze pismo jest skierowane i którzy nas zapewniają, że ciągle jest potrzebne mimo tak rewolucyjnych zmian w całym naszym otoczeniu kulturowym!

Piotr Dobrołęcki
Redaktor naczelny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI "

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: Biblioteka Analiz Sp. z o.o. ; ilość stron wydania papierowego: 50; cena wydania papierowego: 14,50 zł; data wydania: 01.05.2013;
Spis treści

Książki dla dzieci i młodzieży
Zachęcamy do lektury dodatku poświęconego literaturze dla niedorosłych, w którym znajdziecie Państwo artykuł Michała Zająca na temat rynku książki dla dzieci i młodzieży, rozmowę z Joanną Kulmową oraz recenzje

Czytanie bez liter
Czytanie – już nie literatury, nie książek, ale dzieł i tradycji kultury niezapisywanej przy pomocy liter – jest praktyką, która pozwala ludziom zbliżyć się we wspólnym zainteresowaniu sztuką.

Dziewczęta z Kansas
Najważniejszym w projekcie dziewczyn z Kansas jest swego rodzaju „dokument kultury", który z jednej strony ukazuje cierpienia z czasów wojny, a z drugiej strony podkreśla i honoruje przyzwoitość i bohaterstwo.

Książki miesiąca
„Obok Julii" Eustachego Rylskiego
„O Piłsudskim, Dmowskim i zamachu majowym" Mariusza Wołosa
„Niewierna" Reyes Monforte
„Biały klaun" Damira Miloša

Proponujemy także
Wydarzenia
Bestsellery
Co czytają inni
Reportaż – więcej niż podróż
Na-molny książkowiec
Koszyk z książkami
Między wierszami
Felieton Marka Ławrynowicza
Recenzje

Ebooki polecane specjalnie dla ciebie
Skomentuj ebooka "Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 5/2013 (200)"