ebook: ości - Ignacy Karpowicz

Ości? –ości? Kojarzą się z pustym przyrostkiem, jak w „-izmy”, z sytuacją, gdzie forma jest ważniejsza niż treść, a pojęcie od doświadczenia. „Człowiek bez k-ości, realia współczesn-ości, wiele możliw-ości…”, bawi się Karpowicz.

Dalej, ości przywołują z rybi szkielet: strukturę dużo bardziej kruchą i nietrwałą niż kości. Ości są cienkie i małe, nie ma w nich nic przerażającego, nie są żadną metaforą. Ość nie robi wrażenia jak na przykład czaszka: ość wchodzi między zęby i denerwuje. Choć można się przecież nią udławić.

Ości w końcu, choć nieestetyczne, kruche i (potencjalnie, bardzo potencjalnie) zabójcze są przede wszystkim zbędne. Pojedliśmy? Oto, co zostało. Resztki: tak można ująć temat najnowszej książki Karpowicza. Resztki, które wcale jednak nie są niepotrzebne. Bo okazuje się, że koniec końców, jeśli zrzucić wszystkie zasłony, tym, co zawsze pozostaje, są więzi z innymi.

Relacje rodzinne, relacje erotyczne – wszystkie są w świecie Karpowicza jednocześnie skomplikowane i trwałe. Zdrada? Mąż kocha się w sąsiedzie? Matka kocha bardziej Twoją siostrę? Karpowicz tworzy zwariowaną historię o tym, w jaki sposób ludzie mogą ze sobą razem być. Nawet dziwni, nie do końca stabilni i za bardzo ponowocześni ludzie.


Człowiek bez k-ości, realia współczesn-ości, wiele możliw-ości…

Już w czerwcu! Najnowsza powieść Ignacego Karpowicza – laureata Paszportu Polityki – o zagmatwanej naturze relacji międzyludzkich, pełnych gier i sądów. Czasem pół-, a czasem serio. I bardzo dobrze. Bardzo.

Kot Bury zdechł. A to dopiero początek zamieszania… Maja oskarża Szymona o romans. Ninel, która dla swojej matki wciąż jest Kubą, wiąże się z Norbertem, poznanym po konkursie drag queens. Ten jednak od lat kocha się w Krzysiu, którego związek z Andrzejem stanął właśnie pod znakiem zapytania.

Jak zrozumieć człowieka, który wykasował profil na facebooku? Czy warto słuchać rad zachłannej tchórzofretki? Czy żona może polubić kochankę męża?

W końcu – co może łączyć małżeństwo, gejowską parę, mężczyznę zupełnie pozbawionego owłosienia oraz kobietę o niejednoznacznej tożsamości? Wbrew pozorom – bardzo wiele…

Udostępnij:
Cena: 27,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
270 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Skomentuj ebooka "ości"