ebook: Kwartalnik eSPe nr 101. Czysty seks i sexy czystość - Opracowanie zbiorowe

Kwartalnik eSPe nr 101. Czysty seks i sexy czystość - ebook

( )

02/2013 kwiecień-czerwiec

Stwórca świata i człowieka – jego ciała, psychiki, duchowości, jest także pomysło-DAWCĄ seksu, który w szczególny sposób łączy te trzy zasadnicze ludzkie sfery. To Bóg widzi w nim wyraz najbliższej więzi między mężem i żoną. To On nadał mu określone okoliczności – przyjemność i prokreację. To On przygotował specjalne narzędzia umożliwiające człowiekowi realizację w tej sferze, czyli całą ludzką płciowość. Bóg chrześcijan, nasz Bóg, zna się na seksie najlepiej na świecie.

Jeżeli nie przyjmę tej prawdy, to nie zaproszę Boga do mojego małżeńskiego łóżka, nie podzielę się z Nim moimi problemami z masturbacją czy homoseksualnymi fantazjami. Będę wstydził się przed Bogiem za to, co dzieje się między moim pępkiem a udami. A przecież ta sfera człowieka, z właściwymi jej członkami, jest tak samo ważna, jak każda inna, a te członki są tak samo piękne, jak wszystkie pozostałe.

Dlatego podejmujemy temat ludzkiej seksualności i nierozerwalnie związanej z nią czystości. Oddajemy głos małżonkom, duchownym i singlom. Każdy ze swojej perspektywy dzieli się przeżywaniem sukcesów i porażek tej wyjątkowej ludzkiej rzeczywistości. Poruszamy też problem powołania homoseksualisty – zastanawiamy się m.in. czy osoba o takich skłonnościach może być księdzem. Prezentujemy też sylwetki dwóch młodych dziewczyn – Ani Golędzinowskiej zgwałconej modelki, która swoją książką i spotkaniami z ludźmi daje świadectwo piękna czystości oraz Magdy Frączek, młodej wokalistki, która z czystości uczyniła lejtmotyw swojej twórczości. Do tego numeru dołączamy też płytę „Każdy komuś służy" zespołu Matula.

Udostępnij:
Cena: 4,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
40 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: eSPe ; ilość stron wydania papierowego: 68; cena wydania papierowego: 7,0 zł; data wydania: 15.04.2013;
Skomentuj ebooka "Kwartalnik eSPe nr 101. Czysty seks i sexy czystość"