ebook: Kronos - Witold Gombrowicz

Legenda staje się prawdą

Największe wydarzenie literackie XXI wieku

Legendy i plotki o tym tekście krążyły od wielu lat, ale dostęp do manuskryptu miało niewielu. Teraz Kronos, prywatny dziennik Witolda Gombrowicza, w końcu trafia do szerszej publiczności!

Zapiski, sporządzane przez Gombrowicza w ciągu kilkudziesięciu lat, mają charakter bardzo prywatny, nierzadko intymny. Pisarz próbuje w nich zrekonstruować czas miniony i przyjrzeć się własnemu życiu jako chronologicznej serii zdarzeń. Powstało w ten sposób szczególne kalendarium, ukazujące całe życie artysty w  jego złożoności.

Czy Kronos jest  ostatnim przesłaniem? Ostatnią prowokacją genialnego pisarza? A może dowodem na zwycięstwo z Formą?

Lektura Kronosu z pewnością wpłynie na interpretację tak znanych utworów Witolda Gombrowicza jak Trans-Atlantyk, Pornografia, czy w końcu Dziennik, którego Kronos jest swoistym uzupełnieniem, a pod wieloma względami także całkowitym przeciwieństwem.

To dzieło wstrząsające, które  wywoła niejedną burzę i zażartą dyskusję.

Udostępnij:
Cena: 34,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
349 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Skomentuj ebooka "Kronos"
Dakota 30.07.2013 14:25
Ogromne rozczarowanie! Książka nudna, momentami wręcz odpychająca. Przeciętnemu czytelnikowi nie dostarczy ani istotnych informacji o samym autorze, ani przyjemności obcowania z dobrą literaturą. Gdyby nie moja własna wiedza o Gombrowiczu i przepastne przypisy, dziennik ten byłby istną katorgą. Ileż razy można czytać o chorobie wenerycznej autora i jego podbojach seksualnych (bo z pewnością nie miłosnych)? Przez ile suchych faktów i wymienianych po kolei nazw miejscowości da się przebrnąć bez ziewnięcia? I w końcu zasadnicze pytanie: po co się tak męczyć? Jedynym plusem "Kronosu" jest zasługujący na pochwałę design. Świetna okładka, dobry papier, autentyczne zdjęcia. Szkoda jednak, że nie idzie to w parze z wartościową treścią. Argument, że celem dziennika było pokazanie "prawdziwego" Gombrowicza? A po co go pokazywać, jeśli ta prezentacja nie jest warta uwagi?
Tralalalalalala 19.06.2013 12:54
Książka ta jest specyficzna, jak większość dzieł Gombrowicza. Widać dokładnie jakie życie prowadził jej autor, wyróżnione zostały elementy jego życia takie jak: finanse, „przygody” seksualne, twórczość, zdrowie. Momentami książka jest trudna do zrozumienia, pojawia się wiele nazwisk, które bardzo często nie są znane przeciętnemu czytelnikowi, dlatego też niezwykle ważną częścią „Kronosu” są przypisy, bez nich książka byłaby jeszcze trudniejsza w odbiorze. Dzieło to sprawia wrażenie czegoś niezwykle intymnego i wciąż nie jestem pewna, czy autor na pewno by chciał żeby ukazało się dokładnie w takiej formie. Trzeba jednak przyznać, że jest to książka z jaką żaden czytelnik nie miał jeszcze do czynienia, bo całkowicie obnaża ona autora, jego słabości, pokazuje jak naprawdę wyglądało jego życie.
Artykuły i recenzje

Która z premier ostatnich tygodni była najciekawsza? Nasze typy:

Więcej...