ebook: Gra Endera - Orson Scott Card

Pierwszy tom kultowego cyklu Carda.

Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka...

"Gra Endera" zdobyła najważniejsze nagrody w kategorii science fiction - Hugo i Nebulę.

Udostępnij:
Cena: 25,60 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
256 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Prószyński Media ;
Skomentuj ebooka "Gra Endera"
Romi Hanarski 30.12.2014 12:34
O.S.Card - jeden z klasyków Sci-fi a wygenerowany przez niego obraz cywilizacji, kosmicznej wojny wciąga jak czarna dziura :). Polecam cały cykl - jest jak podróż do alternatywnej rzeczywistości :)
Marek Noster 28.12.2014 19:04
Bardzo fajna książka z intrygującym i zaskakującym zakończeniem. Była to moja pierwsza moja książka Orsona Scotta. Teraz czas na nastepne :)
Dark Noise 05.06.2013 15:57
Tą powieść poznałem w odcinkach, które swego czasu były drukowane w „Fatastyce”. Do dziś mam w pamięci niezwykła i pełną przygód (i bólu) historię uzdolnionego chłopca o imieniu Ender. Chłopca, który bez swojej wiedzy walczył w kosmicznej wojnie za pomocą pewnej gry. Świetna fantastyka nie pozbawiona ciekawych obserwacji i pytań co należy robić. Czy wszystkie nasze działania można usprawiedliwić w imię wyższych celów. Autor rozwinął wątki w kolejnych powieściach.
Doris 28.05.2013 13:00
Kolejne wznowienie znanej, wręcz kultowej powieści. Czytałam wiele lat temu i historia uzdolnionego chłopca walczącego z przeciwnościami i będącego mistrzem w pewnej grze (która okazała się wielka kosmiczną wojną) mocno mnie wciągnęła. Fantastyka do podstawa tej powieści, ale nie brakuje tu ciekawych obserwacji psychologicznych. Książka przyniosła sławę pisarzowi. Idąc za ciosem autor dopisał ciąg dalszy losów Endera. Niemniej ciekawych. Fani klasycznej sci-fi powinni być zadowoleni.
YoAnna 24.05.2013 20:47
Świat przyszłości, w którym Ziemni zagraża niebezpieczeństwo ze strony pochodzących z kosmosu Robali. Ludzkość już raz wygrała z nimi wojnę, lecz spokój nie będzie trwał wiecznie. Andrew Wiggin, zwany Enderem, okazuje się być geniuszem wojskowym i wieku sześciu lat trafia do Szkoły Bojowej, gdzie rozwijane są jego umiejętności. Chłopcu udaje się zdobyć nielicznych kolegów, co nie jest łatwe w tym brutalnym świecie. Autor dopracował nie tylko wygląd życia dzieciaków podczas nauki, ale w szczególności duży nacisk położył na ukazanie ich psychologii. Polecam fanom science fiction.