ebook: Płyńcie łzy moje, rzekł policjant - Philip K. Dick

Płyńcie łzy moje, rzekł policjant - ebook

( )

„Sądzę, że to najlepsza powstała kiedykolwiek powieść science fiction”

Philip K. Dick

„Jason Taverner, piosenkarz i gwiazda programów telewizyjnych, po zranieniu przez zgorzkniałą byłą dziewczynę budzi się w obskurnym pokoju hotelowym i stwierdza, że ten świat go nie zna. Ramówka telewizyjna nie uwzględnia jego stałych programów, stracił wszelkie dokumenty, ludzie, którzy byli mu przyjaciółmi, nigdy o nim nie słyszeli…

Dick doświadczył niemal dokładnie tego samego… Tak jak Jason Taverner stracił nagle rodzinę oraz wszystkich przyjaciół i uciekając przed mrocznymi, nieznanymi bliżej siłami, schronił się w całkiem obcym miejscu… Ostatecznie zaś, odzyskując krok po kroku swoją tożsamość, musiał się zmierzyć z odkryciem, że nie jest już tym samym człowiekiem…”

z przedmowy Tima Powersa

Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem powieści obyczajowych, osadzonych w latach 50. i 60. XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych Nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty…

Dom Wydawniczy REBIS wydał takie jego powieści jak: Ubik, Blade runner, Valis, Człowiek z Wysokiego Zamku i Czas poza czasem.

philipkdick.com

Wojciech Siudmak — polski malarz i rzeźbiarz. Urodził się w 1942 r. w Wieluniu, a od 1966 roku mieszka i tworzy w Paryżu. Czołowy reprezentant realizmu fantastycznego. Prace wystawiał m.in. we Francji, Niemczech, Anglii, Szwajcarii, Kanadzie i USA. Jest autorem rysunków do cyklu science fiction „Kroniki Diuny”, który wydał Dom Wydawniczy REBIS. Z jego inicjatywy została utworzona Fundacja Arkana XXI w celu realizacji Światowego Projektu Pokoju „Wieczna Miłość”. Honorowy Obywatel Miasta Wielunia i Ozoir-la-Ferrière. Otrzymał Order Zasługi RP.

Udostępnij:
Cena: 37,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
379 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Rebis ;
Skomentuj ebooka "Płyńcie łzy moje, rzekł policjant"
Semi 08.06.2013 13:07
Ja z kolei mam mieszane odczucia względem tej pozycji. Z jednej strony mi się podobało, gdyż było ciekawie, miejscami wciągająco, a także zostały wykorzystane ciekaw pomysły. Z drugiej jednak strony było to trochę przyciężkie jak dla mnie, przynajmniej miejscami. Jest to zdecydowanie świetna pozycja, ładnie skrojona i wykonana, ale raczej nie jest odpowiednia dla mojego gustu. Mimo wszystko polecam przeczytać. Myślę, że warto.
Dark Noise 08.06.2013 11:58
Dick zafascynował mnie od momentu przeczytania „Ubika” (pierwsza moja powieść tego autora). Potem były kolejne książki, niekoniecznie następujące po sobie zgodnie z rokiem ich powstania. Trafiały się więc pozycje raz gorsze, raz lepsze. „Płyńcie łzy moje...” zaczyna się niepozornie, rzekłbym nawet, że mało interesująco, by potem rozwinąć się w znaną u Dicka opowieść z nurtu „otaczająca rzeczywistość niekoniecznie jest tą prawdziwą”. Mimo wszystko nie zaliczam tej książki do wybitnych dzieł autora. Jest po prostu średnia.
YoAnna 29.05.2013 22:18
Nie mogę zgodzić się z poprzedniczką. TĘ książkę, przynamniej mnie, w przeciwieństwie do innych autora, czytało mi się bardzo lekko i przyjemnie. Historia Jasona Tavernera jest ciekawa i interesująca, wciąga oraz przykuwa uwagę, jak zwykle całość ma swoją drugą, niezauważalną w pierwszej chwili warstwę. Wielbiciele twórczości Philipa K. Dicka nie powinni być poczuć się rozczarowani lekturą „Płyńcie łzy moje, rzekł policjant”.
Doris 28.05.2013 12:53
Dick napisał wiele powieści. Niektóre z nich pozostawiają jednak wiele do życzenia mając na względzie inne dokonania autora. Do takich zaliczyłabym ta książkę. Przyciągnęło mnie nazwisko, ale sama powieść nie należy do udanych dzieł Dicka. Sama wizja świata po wojnie domowej jest ciekawa, ale autor według mnie za mało ją rozwinął, brakuje szczegółów. Fani prozy Dicka nie powinni być rozczarowani, ale zachwycenie tez nie będą.