ebook: Szaleństwa panny Ewy - Kornel Makuszyński

Szaleństwa panny Ewy - ebook

( )

Przygody szesnastoletniej Ewy zaczynają się od ucieczki przez okno od opiekunki u której umieścił ją ojciec, wyjeżdzając za granicę. Do jego powrotu Ewa zdąży wiele narozrabiać ale również pomóc nowym znajomym wyjść z tarapatów.

Udostępnij:
Cena: 14,88 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
148 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia ; ilość stron wydania papierowego: 264; data wydania: 2010-1-5;
Skomentuj ebooka "Szaleństwa panny Ewy"
Tralalalalalala 24.06.2013 19:12
Wspaniała powieść, którą pamiętam jeszcze z dzieciństwa. Książka bardzo przyjemna, na pewno będę czytała ją swoim dzieciom, ponieważ to przyjemna powieść przygodowa, a której nie ma przemocy, ani żadnych scen, których naśladowanie mogłoby źle skończyć się dla pociechy. Bohaterka jest dziewczynką niezwykle aktywną i energiczną, aż sama chciałabym takiego dziecka i stąd biorą się jej liczne przygody. Gorąco polecam książkę wszystkim rodzicom i dzieciom.
Dark Noise 23.06.2013 11:22
Kornel Makuszyński miał dziwną „słabość” do tworzenia historii z dziewczynkami (nastolatkami) w rolach głównych. „Szaleństwa panny Ewy” to jedna z nich. Nie doszukujmy się jednak żadnych podtekstów, bo ich tu najzwyczajniej nie ma. Powieść opowiada o przygodach pewnej panny („żywego srebra”), która swoją żywiołowością i nastawieniem do świata rozświetla życie osób, z którymi się styka. To lektura nie tylko dla młodzieży.
YoAnna 30.05.2013 22:08
Ewa Tyszowska trafia pod opiekę państwa Szymbartów, gdyż jej ojciec wyruszył w kolejną zagraniczną wyprawę. Jednak dziewczyna długo tam nie zostaje salwując się ucieczką przez okno. I właśnie od tego momentu zaczyna być w jej życiu bardzo ciekawie. Kolejna powieść Makuszyńskiego skierowana do młodzieży pełna ciepła, troski i poczucia humoru. Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Zachęcam do przeczytania, nie tylko jako lekturę w szkole.