ebook: Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków.

Kornel Makuszyński(1884-1953) pisarz optymista, uwielbiany przez Dzieci i młodzież, niezrównany gawędziarz, gejzer humoru, prekursor komiksu, członek Polskiej Akademii Literatury i honorowy obywatel Zakopanego. Jego twórczością wciąż żywią się film i teatr, nie mówiąc o czytelnikach od lat pięciu do stu!

Udostępnij:
Cena: 14,88 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
148 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia ;
Skomentuj ebooka "Szatan z siódmej klasy"
Dark Noise 23.06.2013 09:22
Kornel Makuszyński napisał dużo książek, które jak na dzisiejsze czasy kierowane byłyby do młodzieży. Proste, ale pełne przygód i śmieszne historie przyciągały czytelników. Nie inaczej jest z tą książką. Wprawdzie akcja dzieje się przed 2-gą wojną światową, ale nie jest to żaden mankament. Powieść idealna dla młodych czytelników lubiących przygodę z tajemnicą (poszukiwanie zaginionego skarbu). Swego czasu powstał nawet film (troszkę uwspółcześniony) z Polą Raksą w jednej z ról.
Tralalalalalala 19.06.2013 14:04
Przyjemna lektura szczególnie polecam młodszym czytelnikom. Jest to łatwa i dość zabawna książka, przy której można się odprężyć i zapomnieć o rzeczywistości. Nie niesie ona jakiegoś większego przekazu, ale w pewien sposób i tak stanowi swego rodzaju klasykę. Książka jest niezwykle wciągające przez wzgląd na liczne momenty akcji i ciekawą fabułę. W sumie myślę, że książka ta jest warta polecenia i każdy powinien ją przeczytać.
ija 07.06.2013 23:06
"Szatan z Siódmej Klasy" to bez wątpienia jedna z najciekawszych lektur, jakie czytałam. jest książką, którą uwielbiam, z resztą tak jak wszystkie książki fenomenalnego pisarza, jakim według mnie jest Kornel Makuszyński. . Zdecydowanie polecam ją, oraz wszystkie inne wszystkim nastolatką, ale nie tylko. Jest bardzo miłą odmianą, kiedy zauważymy ją w księgarni leżącą pomiędzy jedną pozycją o wampirach, a drugą, opowiadającą dla odmiany o wampirach. W tym wypadku na prawdę warto nie oceniać książki po okładce.
YoAnna 30.05.2013 22:08
Zważywszy na fakt, iż akcja powieści dzieje się przed drugą wojną światową, to ta okładka pasuje do treści tak, jak wół do karety. Główny bohater – Adaś Cisowki to bardzo dobry uczeń mający detektywistyczną pasję. Gdy nadchodzą wakacje stara się rozwiązać zagadkę skarbu z czasów wojen napoleońskich. Ciekawa fabuła, wciągająca akcja, brak epatowania na prawo i lewo przemocą, to tylko niektóre cechy tej powieści. Polecam.