ebook: W Korei - Anna Sawińska

W Korei Anny Sawińskiej to nie tylko zbiór obserwacji dotyczących różnych aspektów życia w Korei. To także swoista analiza przemiany, jaką osoba rzucona w tak odmienną kulturę musi przejść, żeby stać się jej integralną częścią. Eseje zawarte w niniejszej książce są luźną i subiektywną interpretacją osobistych doświadczeń autorki z lat 2003-2007. Opowieści te nie aspirują do miana nieomylnej tezy naukowo opisującej koreańskie realia. To raczej świadectwo osoby rzuconej w zupełnie odmienną przestrzeń, w której na nowo musi się ona określić, żeby móc dalej egzystować.

Korea jest krajem niebezpiecznym z powodu swoich silnie uzależniających właściwości. W małych, niezobowiązujących dawkach wprowadza w stan euforii, rozbudza pewność siebie i aktywuje wewnętrzny potencjał. Mimo towarzyszących każdemu nałogowi regularnych zejść w mroczne odmęty przygnębienia, systematycznie oplata swoim magicznym czarem niczym najskuteczniejsza kurtyzana. Jak narkotyk potrafi omamić niczego nie podejrzewającego delikwenta, wsysając go do swojego wnętrza w postępie geometrycznym. Aż do momentu, kiedy jest już za późno."

Udostępnij:
Cena: 14,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
140 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Kwiaty Orientu ; ilość stron wydania papierowego: 184; cena wydania papierowego: 29,00 zł; data wydania: 2012;
Skomentuj ebooka "W Korei"
Tralalalalalala 24.06.2013 13:50
uwielbiam poznawać nowe kultury i zawsze pociągają mnie tego typu książki. Również jest to pierwsza ksiażka o Korei która dotychczas czytalam i na prawde, mówiąc szczerze nie żałuję ! Pragnę polecić ją wszystkim czytelnika . Ciekawie jest poznać takie inne życie, inne zwyczaje i inne zasady ! Dobrze napisana lektura, przystępna dla wszystkich, wciąga już od pierwszej strony. Nie czekaj i juz teraz kup tego e-booka !
Karolina Małkiewicz 06.06.2013 16:45
Eseje i reportaże dotyczące życia i funkcjonowania w odmiennych od naszej kulturach zawsze wydawały mi się szczególnie interesujące i ważne. O Korei czytałam dotąd jedynie w kontekście wojny i udziału w niej USA, dlatego tym chętniej dowiem się, co do powiedzenia o tym kraju ma autorka. Może to być doświadczenie tym ciekawsze, że kultury azjatyckie są dla mnie mocno niezrozumiałe, a niektóre ich aspekty wręcz dziwaczne. Może po tej lekturze zmieni się moje do nich podejście?