ebook: Obca Pamięć - Dan Krokos

Najbardziej niebezpieczna rzecz, jaką może zrobić Miranda North, to przypomnienie sobie, kim jest naprawdę.

Dziewczyna budzi się sama na ławce w parku, w stanie amnezji. W przypływie paniki uwalnia tajemniczą energię, która powoduje przerażenie i niszczycielską panikę wśród otaczających ją ludzi. Wyjątkiem w tym oceanie strachu jest Peter, chłopiec, który ani trochę nie jest zaskoczony szokującymi zdolnościami Mirandy.

Nie mając innego wyboru, jak tylko zaufać nieznajomemu, Miranda powoli zaczyna odkrywać, że została specjalnie wyszkolona i stanowi trybik pewnego eksperymentu - wchodzi w skład zespołu,którego członkowie posiadają doskonałe umiejętności walki oraz tajemnicze, śmiertelnie groźne zdolności. Jednak powtórne przystosowanie się do starego życia nie jest łatwe, a powracające wspomnienia komplikują jeszcze sprawę.

Miranda odkrywa mroczną tajemnicę, która zmusza jej zespół do ucieczki. Nagle jej przeszłość nie wydaje się już taka ważna... bo okazuje się, że może nie być dla niej przyszłości.

Mistrzowski debiut Dana Krokosa to przyśpieszający puls thriller pełen akcji, w którym odkrycie przeszłości przez jedną dziewczynę dostarcza wystarczająco dużo dramaturgii do zapoczątkowania niezapomnianego i odważnego cyklu.

 


 

Udostępnij:
Cena: 29,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
299 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Drageus ; ilość stron wydania papierowego: 336; cena wydania papierowego: 29,90; data wydania: 2013;
Skomentuj ebooka "Obca Pamięć"
Tralalalalalala 25.06.2013 21:17
Jedna z najfajniejszych książek jakie miałam okazję ostatnio przeczytać. To naprawdę świetna pozycja i bynajmniej nie jest ona dobra tylko dla młodzieży, lecz dla osób w każdym wieku. Pozycję tę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie, jest to zresztą chyba pierwsza książka tego autora i naprawdę mnie przypadła do gustu, nie żałuję, że postanowiłam ją przeczytać. Wprost nie mogłam się oderwać od lektury. Teraz zbliżają się wakacje, a więc i okazja do przeczytania tego wspaniałego dzieła. Polecam.
Dark Noise 08.06.2013 13:13
Podobno to powieść przeznaczona głównie dla młodzieży. Polemizowałbym z tym poglądem, szczególnie że literatura sci-fi od niemal zawsze była tak grupowana jako ta „niepoważna”. Lepiej nie zważać na opinie „ekspertów” tylko czytać. A jest o czym. Autor ciekawie połączył elementy fantastyki z elementami thrillera. Wyszła zgrabna opowiastka, która dobrze spełnia swoją rozrywkową rolę. Miłośnicy fantastyki nie będą rozczarowani, choć watek romansowy jest zbędny według mnie.
Semi 08.06.2013 12:41
Obca pamięć jest z tego co mi wiadomo debiutancką książką Dana Krokosa, kierowana raczej do młodego czytelnika. Ja niekoniecznie do nich już należę, ale nawet mimo to mogę spokojnie przyznać, że pozycja ta bardzo mi się podobała. Akcja jest bardzo ciekawa i całkiem szybka, a także dość wciągająca. Bywały nawet fragmenty, od których nie mogłam się wręcz oderwać. Przyjemna książka, a zatem polecam ją.
YoAnna 12.05.2013 16:45
A co, jeśli twoja pamięć to twój największy wróg? Ten właśnie dylemat stara się rozwiązać na kartach swej powieści Dan Krokos. Szybka, wciągająca akcja, czyni tę powieść ciekawą lekturą. Język i styl autora są lekkie i przystępne, co dodatkowo uprzyjemnia czytanie. Autor zgrabnie połączył fantastykę z kryminałem i sensacją. Polecam wszystkim, którzy szukają książki będącej dobra rozrywką wypełniająca wolny czas.
Doris 06.05.2013 11:35
Można powiedzieć, że to wciągający thriller z elementami fantastyki. Początkowa tajemnica wywołuje zainteresowanie czytelnika. Powstaje szereg drażliwych pytań, na które stopniowo uzyskujemy odpowiedzi. Trudno jednak je przewidzieć. To niewątpliwa zaleta powieści. Czytelnik jest utrzymywany w niepewności aż do samego końca. O akcji nie ma co pisać, bo nie zwalnia, elementy fantastyki przekonujące. Wątek romansowy troszkę moim zdaniem niepotrzebny. Powieść zadowoli nie tylko fanów thrillerów.
Pharea 06.05.2013 11:03
Doskonała książka na weekend majowy (i inne). Od samego początku akcja bombarduje nas wieloma niewiadomymi. Rodzi się mnóstwo pytań, na które w końcu doczekamy się odpowiedzi. Świetne połączenie akcji, fantastyki, romansu, sensacji i thrillera zostanie na pewno docenione przez fanów tych gatunków. Książka godna polecenia i warta przeczytania, a jeśli komuś mało wrażeń to już niedługo ukaże się następna część. Tytuł oryginalny „False sight”
Pharea 06.05.2013 10:51
Doskonała książka na weekend majowy (i inne). Od samego początku akcja bombarduje nas wieloma niewiadomymi. Rodzi się mnóstwo pytań, na które w końcu doczekamy się odpowiedzi. Swietne połączenie akcji, fantastyki, romansu, sensacji i thrillera zostanie na pewno docenione przez fanów tych gatunków. Książka godna polecenia i warta przeczytania