ebook: Stary człowiek i morze Ernesta Hemingwaya. Streszczenie, analiza, interpretacja - Opracowanie zbiorowe

Stary człowiek i morze Ernesta Hemingwaya. Streszczenie, analiza, interpretacja - ebook

( )

Ebooka oglądało 39 osób
Ilość stron wydania papierowego: 52
Data wydania: 2010
Pobierz fragment ebooka

Udostępnij:
Cena: 3,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
30 punktów koobe !

Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe zagadnienia, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki. Przejrzysty układ. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury. Konsultacja merytoryczna z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Spis treści

O autorze 5

Geneza 10

Plan wydarzeń 11

Streszczenie 12

Bohaterowie 18

Gatunek 20

Kompozycja 22

Fabuła 23

Czas akcji 23

Miejsce akcji / Przestrzeń 23

Problematyka / Wątki 24

Narracja 26

Język 26

Znaczenie tytułu 27

Utwór na tle epoki 27

Motywy i analogie do innych utworów 29

Zagadnienia 33

Istotne cytaty 35

Zadania sprawdzające 37

Krzyżówka 39

Słowniczek 40

Filmografia 42

Inscenizacje teatralne 43

Bibliografia 44

Skomentuj ebooka "Stary człowiek i morze Ernesta Hemingwaya. Streszczenie, analiza, interpretacja"
M K 02.02.2014 09:21 zgłoś nadużycie
„Stary człowiek i morze” Hemingway’a to krótka forma, opowiadanie o samotnej walce starego rybaka Santiago na małej łódce na środku morza z ogromną rybą, marlinem. Stary rybak musi ją złowić, od wielu długich dni bowiem nie złapał żadnej ryby. Jest to opowieść o walce z przeciwnościami losu i własną słabością. Santiago wychodzi zwycięsko z walki z rybą, ulega jednak rekinom, z którymi nie jest w stanie walczyć i które w końcu wydzierają mu jego łup. Jego ostatnia walka jest jednak wspaniała, Santiago, mimo, że stary i już bez sił, nie poddał się do samego końca.
Dark Noise 20.06.2013 19:08 zgłoś nadużycie
Książka, powieść, a może opowiadanie? "Stary człowiek i morze" nie jest obszerną książką i można uznać tekst za tzw. dłuższe opowiadanie (albo mikropowieść). Opracowanie pewnie znajdzie swoich zwolenników, szczególnie że książka nie jest łatwa w zrozumieniu. Jednym pomoże w nauce, innym nie. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi oryginału. A ten warto poznać choćby ze względu nie tylko na znanego autora, ale też ze względu na przyznanego Nobla.
Tralalalalalala 20.06.2013 18:42 zgłoś nadużycie
Generalnie opracowanie z tego wydawnictwa są dość fajne, to również. Dzięki niemu zdecydowanie łatwiej zrozumieć tę książkę, która nie jest łatwą i przyjemną lekturą. Jest to całkiem pomocne w szkole i chyba może się sprawdzić w wielu przypadkach. No cóż jak ktoś nie miał czasu przeczytać książki to dobre jest chociaż opracowanie, zawsze lepsze to niż nic, a czasami w przypadku trudnych książek z opracowania można wynieść więcej niż z samej książki.
Doris 07.05.2013 22:41 zgłoś nadużycie
Kolka, a o czym Ty piszesz? Bo na pewno nie o tej książce. To tylko opracowania (streszczenie) właściwego utworu.
kolka 07.05.2013 22:34 zgłoś nadużycie
Jedna wielka metafora! Ciężko było mi przez to dzieło przebrnąć. Chyba jestem zbyt niecierpliwa, gdyż nadmiar metafor zmuszających do myślenia powodował, ze czytało mi się to ciężko. Być może jest to powieść przeznaczona dla człowieka doświadczonego, bo przecież swój swojego zrozumie. Ja nie chcę przestróg, chcę uczyć się na własnych błędach, może dlatego nie nadaję na tych falach co bohater.