ebook: Młody Samuraj. Tom 1. Droga Wojownika - Chris Bradford

Młody Samuraj. Tom 1. Droga Wojownika - ebook

( )

Młody Samuraj - Tom 1

Jest sierpień 1611 roku. Statek Jacka Fletchera rozbija się u wybrzeży Japonii - ukochany ojciec chłopca i załoga giną zamordowani przez piratów ninja. Jacka otacza opieką Masamoto Takeshi, legendarny mistrz miecza. Gdy chłopiec trafia do szkoły samurajów, okazuje się, że w oczach wielu uczniów jest barbarzyńcą i wyrzutkiem. Czy zdoła dowieść, że zasłużył na miano wojownika?

Książka Młody samuraj. Droga wojownika to nie tylko opowieść przygodowa, lecz także skarbnica wiedzy o Japonii - panujących tam obyczajach, etykiecie, o wschodnich sztukach walki i zen.

Udostępnij:
Cena: 23,71 zł
21,34 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
213 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia ;
Skomentuj ebooka "Młody Samuraj. Droga Wojownika"
Tralalalalalala 24.06.2013 19:06
Jest to pierwsza część wspaniałej opowieści, którą każdy poznać powinien. Książka ta to wspaniała powieść przygodowa, która mnie od początku zachwyciła, czytałam ją dosłownie z zapartym tchem. Przy okazji czytania dowiedziałam się również wielu rzeczy na temat Japonii i między innymi dlatego tak bardzo cenię sobie tę książkę. Jest to książka, która spodoba się każdemu czytelnikowi, czyta się ją dość łatwo i przyjemnie.
Dark Noise 23.06.2013 20:35
Wśród zalewu wszelkiej maści powieści dla młodzieży trudno natrafić na coś oryginalnego i jednocześnie godnego uwagi. Dlatego też byłem mile zaskoczony lekturą powyższej powieści. Pierwsze skojarzenie jakie miałem to „Shogun”. Czasy te same (XVII wiek), a samuraje to codzienność ówczesnej Japonii. Oczywiście byłem w błędzie. Historia jest zupełnie inna, co nie oznacza, że nudna. Autor wiarygodnie kreśli tło opowieści, a przygody bohatera potrafią wciągnąć. Świetna propozycja historyczno-przygodowa nie tylko dla młodzieży.
YoAnna 30.05.2013 22:10
Nie często się zdarza, by książki przeznaczone dla młodzieży okazały się dla mnie Az tak interesujące. „Młody Samuraj. Droga Wojownika” to pierwszy tom osadzonej w XVII wiecznej Japonii serii książek o Jacku Fletcherze, który chce zostać samurajem. Autor zadbał o to, by jak najlepiej ukazać kulturę ówczesnej Japonii, dzięki czemu stworzył wciągająco powieść. Jego bohaterowie również stanowią barwny element całości. Polecam.
Aleksandra Skibińska 05.04.2013 13:43
"Książka Młody samuraj. Droga wojownika to nie tylko opowieść przygodowa, lecz także skarbnica wiedzy o Japonii " - powyższe zdanie jest bardzo trafne. "Młody samuraj" to świetna książka - pełna jest wspaniałych bohaterów i wciągających historii . A moja miłość do Japonii tylko wzmacnia we mnie to przekonanie.