ebook: Wieża życia - Wojciech Bauer

Wieża Życia, napisana w 1987, zaś wydana w 1991, później wznawiana. To powieść fantasy, pierwsze ogniwo planowanego cyklu Dzieje Loinu, opowiadającego historię planety, krążącej wokół dwóch słońc.

Dotychczas Loinu strzegło plemię Iserów, wytrwanych wojowników, wbitych nieco w pychę przez własne umiejętności. Tylko oni mogą obronić Przedgórze.  Iseria zaczyna się jednak stopniowo pogrążać w chaosie: trudne relacje z sąsiadami sprawiają, że kraina powoli osuwa się w nędzę. Kiedy rodzi się nowy władca, w plemieniu budzą się uśpione nadzieje. Nie wiedzą jednak, że tego samego dnia, wbrew prawu, urodził się rówieśnik księcia. Zdaje się, że dwóch chłopców urodzonych tego samego dnia odpowiada pradawnej przepowiedni...

Bauer tworzy tu misterny, własny świat, z własną historią, obyczajowością i geografią, dopracowany w najmniejszych szczegółach. Narracja prowadzona jest z wielu punktów widzenia, dając panoramiczny obraz Loinu, krainy w czasach kryzysu, z którego może wydobyć ją tylko jeden człowiek. 

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: GAM ; ilość stron wydania papierowego: 200; data wydania: 2005;
Skomentuj ebooka "Wieża życia"
Mikael 29.12.2015 14:44
Bardzo ciekawa pozycja dla fanów fantasy. Niekoniecznie mogę się zgodzić z porównaniem do Tolkiena - wg mnie zdecydowanie nie można porównać Bauera do autora Władcy Pierścieni. Niemniej zupełnie odmienne podejście działa in plus. Interesująco ukazany świat i relacje pomiędzy jego mieszkańcami. Szczerze polecam.
Semi 08.06.2013 11:52
Wieża życia to pierwszy tom cyklu Dzieje Loinu autorstwa Wojciecha Bauera. Natknęłam się na tę książkę zupełnym przypadkiem, jednak wtedy jeszcze po nią nie sięgnęłam, dopiero gdy poleciła ja mi moja znajoma, zdecydowałam się ja przeczytać. Nie żałuję, musze przyznać. Fabuła jest bardzo ciekawa, akcja szybka i interesująca, a także bardzo wciągająca. Zdarzyło się kilka wpadek, ale jestem je w stanie wybaczyć.
Pharea 05.06.2013 13:02
"Wieża życia" Wojciecha bauera to pierwszy tom opowieści fantasy o świecie Lionu. Ksiązka napisana w 1987 roku nadal zachwyca, intryguje i niesamowicie wciąga. Bardzo dobry kawał świetnego fantasy. Napisana z rozmachem, jedna z pierwszych książek polskiego fantasy będize gratką dla fanów tego gatunku. Czytając książkę trudno uwierzyć, ze autor nie jest wykształcony w kierunku "literatury". Genialna książka. Świetna na wakacje. Polecam
Aleksandra Skibińska 02.04.2013 22:36
Wieża Życia zachwyca! To niesamowite fantasy, które przenosi nas w magiczny świat, tak dokładny i dopracowany, że bliski światom Tolkiena, Pratchetta i Sandersona. To jedno z najlepszych fantasy w moim życiu.