ebook: Anna German o sobie - Mariola Pryzwan

Historia życia Anny German przypomina świetny scenariusz filmowy. Urodziła się w Uzbekistanie, jej matka pochodziła z rodziny holenderskich protestantów, ściągniętych do Rosji przez carycę Katarzynę. Ojciec, łodzianin, został rozstrzelany przez NKWD jako Niemiec. W 1946 r. jako repatriantka Anna przyjechała ze swoją mamą do Wrocławia…
Nie lubiła mówić o sobie, tym cenniejsze są jej wypowiedzi rozproszone w audycjach radiowych, prasie polskiej, rosyjskiej i włoskiej, a zebrane przez Mariolę Pryzwan, od wielu lat zafascynowaną talentem Anny German.
Dzięki zebranym wypowiedziom, listom, prywatnym fotografiom i nieznanym dokumentom powstała biografia przypominająca autobiografię piosenkarki.


Z książki dowiemy się o czym marzyła, co lubiła, jak pięknie mówiła o swojej babci, matce i synku… Przeczytamy o dzieciństwie spędzonym w środkowej Azji, o studiach geologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, o współpracy z teatrem studenckim Kalambur, o sukcesach na festiwalach w Opolu, Sopocie, San Remo i Ostendzie.
Poznamy wiele szczegółów związanych z pobytem Anny German we Włoszech, z wypadkiem samochodowym na Autostradzie Słońca i długotrwałą, heroiczną walką o powrót do zdrowia i na estradę. Dowiemy się, czym była dla niej muzyka i co myślała o szczęściu.
Poznamy Annę German - piosenkarkę i wrażliwego, ciepłego, dobrego człowieka.

Udostępnij:
Cena: 29,90 zł
21,83 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
218 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG ; ilość stron wydania papierowego: 256; cena wydania papierowego: 44,90 zł;
Skomentuj ebooka "Anna German o sobie"
Cezary Kolczuga 17.04.2013 23:40
Anna German odeszła w 1982. W tej książce piosenkarka sama opowiada o sobie. Pozycja powstała z fragmentów wywiadów, jakich Anna German udzieliła. Znajdziemy tu spostrzeżenia na temat życia i kariery estradowej. Dla zainteresowanych.
Aleksandra Skibińska 17.04.2013 22:18
Książka z którą zapoznałam się z powodu ogólnego zamieszania wokół pozycji. O ile sama książka jest napisana rzetelnie, to nie jest to pozycja dla mnie.
Angelika Wawrzyniak 10.04.2013 18:47
Kolejna świetna pozycja, którą odkryłam dzięki wrzawie, jaka wybuchła w mediach - przede wszystkim w radiu. Fakty o Annie German podano tutaj w przystępny w sposób, co w połączeniu z filmem na TVP1 dał mi o niej pełen obraz :)
Beata Wieczorek 02.04.2013 13:27
Anna German to artystka trochę ostatnimi zapomniana. Cieszę się, że zarówno telewizja, jak i rynek wydawniczy zainteresował sie tą nietuzinkową postacią. Piosenkarka miała cudowny głos i piękną osobowość, dlatego warto przeczytać tę pozycję.
Artem 26.03.2013 10:45
Biografia stworzona z fragmentów wielu wywiadów i rozmów prowadzonych z Anna German. Przyznam, że sięgnąłem po twórczość tej artystki pod wpływem medialnego szumu, które powstał w związku z serialem. Książka była następnym etapem poznawania jej twórczości i dzięki niej można odkryć ile wrażliwości i serdeczności drzemało w artystce.