ebook: Wszystkie nieba - Wojciech Bauer

Jerzyk to dziwny typ ptaka: ze względu na ukształtowanie dolnych łapek, nie może on usiąść na ziemi. Nie jest mu dany odpoczynek, musi fruwać bez ustanku, bowiem ziemia nie jest miejscem mu przyjaznym. Niezgrabny, nieprzystosowany, wygląda na ziemi jak kaleka.

Dlaczego ktoś próbuje odseparować od społeczeństwa kaleki w odosobnionym ośrodku? Czy tylko po to, by nauczyć ich latać? W Gotteswind formuje się zupełnie inny świat, wewnętrzne państwo w państwie, oddzielne społeczeństwo: niepełnosprawni wraz ze swoimi opiekunami tworzą mikroukład władzy, namiętności i pożądania.

Wszystkie nieba to poetycka i fizjologiczna zarazem opowieść o inności i wykluczeniu. Jest tu miejsce na opis dojmującego fizycznego cierpienia, utrudnień, na które skazane jest cierpiące ciało, ale i na oniryczne wizje.


PATRONI:

Wojciech Bauer - Wszystkie nieba Wojciech Bauer - Wszystkie nieba Wojciech Bauer - Wszystkie nieba

Udostępnij:
Cena: 16,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
160 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Koobe ; data wydania: 04.04.2013;
Skomentuj ebooka "Wszystkie nieba"
Semi 08.06.2013 12:08
Okładka jest wręcz obłędna – strasznie mi się podoba. Po książkę sięgnęłam głownie z jej powodu, ponieważ opis nie jest przesadnie zachęcający, w jakimś stopniu rzecz jasna jest, ale nie do końca. Miałam nadzieję na coś dużo lepszego, niestety się zawiodłam. Nie było w niej nic przesadnie odkrywczego i przyznam, że się trochę nudziłam. Nie jest to zdecydowanie pozycja dla mnie, ale z pewnością znajdą się jej fani.
Pharea 05.06.2013 13:29
Kolejna świetna ksiązka Wojciecha Bauera. Opowieśc o lataniu, pokonywaniu własnych słabości. Niebo jest dla bohaterów symbolem wyzwolenia i wolności. Ciekawa i niesamowicie wciągająca powieść porywa czytelnika od pierwszych stron i nie można się od niej wręcz oderwać. Bohaterowie - kalecy - napisani po mistrzowsku, realistycznie i namacalnie. Są pełnowymiarowi. Jest to kawał dobrej polskiej literatury i z czystym sumieniem mogę tą książkę polecić każdemu.