ebook: Apokalipsa według Pana Jana - Robert J. Szmidt

Apokalipsa według Pana Jana - ebook

( )

Ta wojna właśnie się zaczyna!

Niedaleka przyszłość.

W pożodze nuklearnego piekła ginie znana nam cywilizacja. W świecie pełnym śmierci, gruzów, radiacji i chorób nieliczni ocaleni walczą o przeżycie, tworząc nowe społeczności. Jednym z nich jest niepodzielny władca wyludnionego i obróconego w zgliszcza Wolnego Miasta Wrocławia, charyzmatyczny Pan Jan, zwany także Burmistrzem. Jego twarde rządy dają nadzieję na przyszłość, a największą ambicją jest stworzenie nowej, rozciągającej się od morza do morza, Rzeczypospolitej.

Dwa lata po armagedonie zdesperowani, wyniszczeni chorobą popromienną i głodem mieszkańcy Wrocławia stają przed nie lada wyzwaniem - z poniemieckich tajnych schronów ukrytych  głęboko w masywie Ślęży wyłaniają się zwiadowcy, wysłannicy Bastionu...

Gdy pierwsi żołnierze stają u bram miasta, rozpoczyna się bezwzględna gra o przetrwanie, z której tylko jedna ze stron może wyjść zwycięsko. A za horyzontem czai się już znacznie bardziej przerażające zagrożenie.

Kolejnej apokalipsie może zapobiec wyłącznie diaboliczny plan Pana Jana, lecz na drodze do jego realizacji znajduje się wiele śmiertelnych pułapek.

Robert J. Szmidt – rocznik 1962, fantasta od urodzenia, działał w fandomie na początku lat osiemdziesiątych, wtedy też opublikował pierwszy własny tekst (magazyn „Fikcje”) oraz tłumaczenia (m.in. dla Iskier i „Fantastyki”); przez kolejną dekadę zajmował się wydawaniem czasopism dla branży filmowej, potem przerzucił się na gry komputerowe, by w 2001 roku powrócić do korzeni i stworzyć „Science Fiction”, ukazujący się nieprzerwanie przez dziewięć lat magazyn literacki, na którego łamach zadebiutowała większość znaczących pisarzy ostatniego pokolenia. Twórca portalu fantastykapolska.pl, na którym można znaleźć największy wybór legalnych e-booków z utworami polskich autorów.

Napisał  cztery powieści i niemal dwadzieścia opowiadań, przetłumaczył prawie pięćdziesiąt książek, odpowiadał za polonizację jedenastu gier komputerowych, w chwili obecnej redaktor powstającej w wydawnictwie REBIS serii fantastycznej.

Udostępnij:
Cena: 24,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
249 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Rebis ;
Skomentuj ebooka "Apokalipsa według Pana Jana"
Ino Rys 20.06.2014 12:02
Znakomite pióro Szmidta i wreszcie polska wersja atomowej postapokalipsy. Osadzona w naszych realiach i również dzięki temu czyta się naprawdę dobrze. Akcja wartka, nie ma schematyczności. Brak papierowych bohaterów - dobrze opisani, wręcz namacalni... .Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Fallouta :)
M K 02.02.2014 00:38
Upiorna wizja dziejów, w której Polska wywołuje wojnę nuklearną, by po latach, na nuklearnych gruzach znanego nam świata cywilizacji, po wyjściu politycznych elit z atomowych schronów, sięgnąć po panowanie nad Europą. Dobrze napisana i wciągająca fantastyka i przyszła historia, bo historią alternatywną tego raczej nazwać nie można. Warto przeczytać, choćby ze względu na wyjątkowo czarny scenariusz dziejów, przedstawiony w tej książce. A także po to, by pamiętać, jak niewiele brakowało, by się sprawdził – to wcale nie musiała być fantastyka.
Dark Noise 08.06.2013 21:32
Apokaliptycznych wizji w literaturze jest dostatek, a pomysłów na historie następujące po katastrofie mnóstwo. Większość z nich jest jednak bardzo podobna do siebie. Nie inaczej jest z tą książką. Jednak jest w niej to „coś”, co przyciąga. Jedną z interesujących rzeczy jest umiejscowienie akcji, Wrocław. Miastem (a raczej tym co z niego zostało) zawiaduje pewien pan. Pan, który ma własną wizję świata po katastrofie i próbuje ją urzeczywistnić. Jak to się wszystko kończy? Dowiecie się jak przeczytacie. Warto.
YoAnna 22.05.2013 20:26
Cóż, okazuje się, iż wizje nuklearnej apokalipsy nie są zarezerwowane jedynie dla mieszkańców zaoceanicznego kontynentu. Nasze rodzime, wrocławskie, podwórko nadaje się równie idealnie do tego celu. Powieść wciąga i przykuwa uwagę, czyta się ją lekko i przyjemnie, a całość, choć z założenia rozrywkowa, zmusza do przemyśleń. Dla mnie dodatkowym atutem jest, wspomniane już, miejsce osadzenia akcji. Serdecznie polecam tę powieść.
Doris 15.05.2013 15:13
Niezwykle ciekawa wizja postapokaliptycznego świata i to do tego polskiego autorstwa. Oczywiście wszystko rozpoczyna się od wojny atomowej, ale jakoś takiej bliskiej (Polska kontra Ukraina). Jednak niektórzy przeżyli, a w dawnym Wrocławiu rządzi niejaki „Pan Jan”, który ma własną wizję przyszłości i nie znosi sprzeciwu. Szczególnie podobało mi się umiejscowienie akcji na terenach Polski. Przystępnie napisana powieść, która zaciekawi niejednego miłośnika fantastyki.
YoAnna 01.05.2013 17:56
Nie zawiodłam się. Książka wciąga już od pierwszych stron, porywa Czytelnika w świat, który wykreował Autor i przedstawia zgrabną i konsekwentnie zbudowaną historię. Płynna narracja oraz dialogi sprawiają, iż powieść czyta się lekko i bez znudzenia. Nie brak akcji oraz bohaterów z krwi i kości, a wszystko to przedstawiono prostym, łatwym w odbiorze językiem, niezmuszającym do nadmiernego wysilania szarych komórek.
Cezary Kolczuga 26.03.2013 11:37
Zaczyna się dość schematycznie. Nuklearna apokalipsa. Potem jednak robi się ciekawie. Powieść Szmidta to interesująca antyutopia o Polsce.
Aleksandra Skibińska 23.03.2013 20:40
Szmidt jest świetnym pisarzem, a Apokalipsa jedną z lepszych jego książek. Nie mogłam się oderwać.