ebook: Korea Północna - Poszukując prawdy - Nicolas Levi

Korea Północna - Poszukując prawdy - ebook

( )

Pierwsza i jedyna taka książka na rynku polskim o Korei Północnej. Autorzy ukazują nieznaną nam dotychczas Koreę. Przewodnik po kraju, o którym niewiele wiemy, a wiedzieć powinniśmy.

"Korea północna to najbardziej tajemniczy i najmniej opisywany kraj świata. Totalna izolacja wewnętrzna i zewnętrzna sprawia, że o państwie, systemie i ludziach, którzy tam żyją, wiemy najczęściej tyle, ile rządząca elita chce nam ujawnić. Korea Północna to bez wątpienia polityczny fenomen, kraj, który w oficjalnym przekazie określa się jako raj na ziemi i państwo powszechnej szczęśliwości. W rzeczywistości jest najbardziej represyjnym państwem świata z niewolniczym systemem kastowym, wszechogarniającym terrorem i nieznanym w tym stopniu na świecie - kulcie przywództwa.

Korea Północna to polityczna hybryda, której oficjalna ideologia przypomina piorunujący koktajl stalinizmu, szowinizmu, rasizmu i tradycjonalizmu.

Warto poznawać Koreę Północną jako ostrzeżenie, a jednocześnie laboratorium, jak żyje się w kraju ludziom poddanym terrorowi, nieustannym represjom i totalnej inwigilacji. Korea Północna w niczym nie przypomina dawnych upadłych reżimów Europy Wschodniej. Jest jednak ostrzeżeniem przed ślepą wiarą w ideologię, utopię i paranoiczne sny dyktatora."

Prof. Zw. Dr Hab. Waldemar J. Dziak

Udostępnij:
Cena: 18,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
180 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Kwiaty Orientu ; ilość stron wydania papierowego: 218; cena wydania papierowego: 35 zł; data wydania: 2012;
Skomentuj ebooka "Korea Północna - Poszukując prawdy"
Karolina Małkiewicz 06.06.2013 16:51
To musi być niesamowita lektura! O komunistycznym reżimie w Chinach czy ZSRR dane mi było już czytać, ale to, co dzieje się w Korei Północnej chyba się do tego nie umywa... Nie do uwierzenia jest przede wszystkim to, jak długo taki system się utrzymuje w tym kraju - mam nadzieję, że autor pokusił się o próbę odpowiedzi na to pytanie. Bardzo chętnie przeczytam!
Artykuły i recenzje

Nie bez dumy informujemy, iż rozpoczęliśmy współpracę z wydawnictwem Kwiaty Orientu.  Wydawnictwo zajmuje się przede wszystkim promowaniem kultury koreańskiej w Polsce. Nakładem wydawnictwa wychodzą zarówno świetne pozycje beletrystyczne autorów koreańskich, jak i eseje na temat Korei i jej mieszkańców, pisane z perspektywy zewnętrznej.

                Do dotychczasowej oferty Kwiatów Orientu na Koobe – Azjatyckiego Kina Grozy i Zaopiekuj się moją mamą dołączyły dziś dwie kolejne pozycje Korea Północna – poszukując prawdy oraz Korea szerokopasmowa. Mamy tu do czynienia w dwoma doskonałymi literacko esejami, z których każdy traktuje o innej Korei, dotyka innych problemów. Książki mają właśnie swoję premierę w ebooku.

Więcej...

Co z tą Koreą?

02.04.2013

Od kilku dni jesteśmy atakowani newsami o tym, jak to Korea Północna oznajmiła, iż pozostaje w stanie wojny z Koreą Południową. Cały świat (zwłaszcza zachodni) wstrzymał oddech, tym bardziej, że niewiele wcześniej mieliśmy do czynienia z najsilniejszą jak dotychczas próbą jądrową, przeprowadzoną przez Kim Dzong Una i jego podwładnych. 

Jak tę decyzję oceniają badacze, i znawcy tematu, na co dzień zajmujący się sytuacją na półwyspie koreańskim? Czy sytuacja jest naprawdę groźna?

Więcej...