ebook: Korea Szerokopasmowa - Konrad Godlewski

„...Aby rozwikłać zagadkę tej dysproporcji, obejrzałem po raz kolejny słynną Defiladę Andrzeja Fidyka, nadal chętnie powtarzaną w polskiej telewizji i uważaną za perełkę dokumentalistyki. Film powstał wiosną 1988 roku, kiedy w Pjongjangu odbywała się wielka defilada z okazji 40-lecia założenia Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Widowisko pomyślane zostało jako komunistyczna odpowiedź na Igrzyska Olimpijskie na Południu...


...Przez 20 lat jedyny model rozwojowy, z jakiego chciała korzystać Polska, odnajdywano w Unii Europejskiej. Szukano go tam niewątpliwie słusznie, ale świat – szczególnie teraz, gdy już na dobre wkroczyliśmy w wiek XXI – nie kończy się na Starym Kontynencie, ani na Nowym Świecie. W chwili, gdy trzęsie się w posadach ład wypracowany po II wojnie światowej i po Jesieni Ludów, a do roli największej gospodarki świata aspirują Chiny, czas najwyższy odłożyć Defiladę na półkę i przestać epatować przeszłością. Czas przyjrzeć się uważniej blaskom i cieniom dalekowschodniej modernizacji.

Czas wkroczyć w Koreę Szerokopasmową”.

Udostępnij:
Cena: 14,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
140 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Kwiaty Orientu ; ilość stron wydania papierowego: 192; cena wydania papierowego: 29,90 zł; data wydania: 2012;
Skomentuj ebooka "Korea Szerokopasmowa"
Artykuły i recenzje

Nie bez dumy informujemy, iż rozpoczęliśmy współpracę z wydawnictwem Kwiaty Orientu.  Wydawnictwo zajmuje się przede wszystkim promowaniem kultury koreańskiej w Polsce. Nakładem wydawnictwa wychodzą zarówno świetne pozycje beletrystyczne autorów koreańskich, jak i eseje na temat Korei i jej mieszkańców, pisane z perspektywy zewnętrznej.

                Do dotychczasowej oferty Kwiatów Orientu na Koobe – Azjatyckiego Kina Grozy i Zaopiekuj się moją mamą dołączyły dziś dwie kolejne pozycje Korea Północna – poszukując prawdy oraz Korea szerokopasmowa. Mamy tu do czynienia w dwoma doskonałymi literacko esejami, z których każdy traktuje o innej Korei, dotyka innych problemów. Książki mają właśnie swoję premierę w ebooku.

Więcej...

Co z tą Koreą?

02.04.2013

Od kilku dni jesteśmy atakowani newsami o tym, jak to Korea Północna oznajmiła, iż pozostaje w stanie wojny z Koreą Południową. Cały świat (zwłaszcza zachodni) wstrzymał oddech, tym bardziej, że niewiele wcześniej mieliśmy do czynienia z najsilniejszą jak dotychczas próbą jądrową, przeprowadzoną przez Kim Dzong Una i jego podwładnych. 

Jak tę decyzję oceniają badacze, i znawcy tematu, na co dzień zajmujący się sytuacją na półwyspie koreańskim? Czy sytuacja jest naprawdę groźna?

Więcej...