ebook: CRYSIS: Eskalacja - Gavin Smith

WALKA O WOLNOŚĆ W UPADŁYM ŚWIECIE POSTKAPITALISTYCZNEGO FEUDALIZMU NA ZIEMI NĘKANEJ PRZEZ OBCYCH

Rok  2020. Pierwszy kontakt z Cepidami. Pod wodzą majora Barnesa, kryptonim Prorok, na wyspy Lingshan wyrusza oddział żołnierzy w nanoskafandrach. Przeżywa niewielu, ale zagrożenie ze strony obcych zostaje odparte.

Rok  2023. Cepidy zajmują Nowy Jork. Umierający Prorok przekazuje swój nanoskafander żołnierzowi marines o ksywie Alcatraz. Po raz kolejny potężna technologia ratuje sytuację.

Teraz do ruin Nowego Jorku powraca śmierć. Miasto, osłonięte olbrzymią Kopułą Wolności i kontrolowane przez skorumpowaną megakorporację CELL, zaczyna przypominać pobojowisko. Żołnierze CELL, bojownicy ruchu oporu i śmiercionośne Cepidy walczą na ulicach niegdysiejszej metropolii, która skrywa tajemnicę zdolną zniszczyć cały świat.

Książka CRYSIS: Eskalacja – fabularny pomost między grami CRYSIS 2 i 3 – to zbiór sensacyjnych opowiadań o świecie pogrążającym się w korporacyjnym koszmarze i o zawiązywaniu się ruchu oporu. Ta niezależna, pełnokrwista powieść SF to znakomite rozwinięcie świata wykreowanego w serii gier CRYSIS. Na pozór odrębne opowiadania, opisujące m.in. losy kultowych postaci, takich jak Prorok, Psycho i Alcatraz, splatają się w jedną, wstrząsającą fabułę.

Wróg już tam jest. Nadszedł czas. Przygotujcie się.

Udostępnij:
Cena: 24,99 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
249 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Insignis Media ;
Skomentuj ebooka "CRYSIS: Eskalacja"
Doris 20.05.2013 22:36
Uważam, że książki powstałe na podstawie gier nie są godne najmniejszego zainteresowania. Dla mnie to tylko wyciąganie pieniędzy od graczy na zbędne dodatki. Niestety naiwni zawsze się znajdą. Raczej mało kto to przeczyta, będzie tylko elementem zbioru do pochwalenia się "co to mam". Jeśli jednak ktoś sięgnie po tą pozycję aby przeczytać, to nie znajdzie wiele ponadto to co jest w grze. Czytanie przed przystąpieniem do gry może być jednak dobrym rozwiązaniem.
Pharea 12.05.2013 00:36
Nie ma co czytać takich książek, jeśli nie jest się fanem gier. Wiadomo, ze nie jest to literatura wysokich lotów, jednak fani gier będą mieli ciekawy dodatek do ich ulubionego zajęcia. Nie sądzę, ze ktoś w przerwach w graniu będzie czytał książkę - takie rzeczy się nie zdarzają. Jednakże po książkę można sięgnąć zanim gra pojawi się w sklepach, lub jak już się całą przeszło i oczekuje się na następną. Fani Crysis'a powinni być zadowoleni, gdyż książka jest napisana lekko i używa żargonu wykorzystywanego w grze. Nie polecam czytelnikom, którzy nie widzieli na oczy gry
YoAnna 01.05.2013 20:39
Jakoś nie ciągnie mnie do książek powstałych na podstawie gier. Jednak z braku innej lektury skusiłam się na CRYSIS. I to tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, iż dzieła tego typu to nie moje klimaty. Panuje tu chaos, a Czytelnik nie jest nawet zachęcany do głębszego zastanowienia się nad przyjmowaną treścią. Ponadto tym, którzy nie znają gry i jej uniwersum może być trudno odnaleźć się w lekturze. Tak więc, w mojej opinii, pozycja wyłącznie dla zagorzałych fanów gry.
Cezary Kolczuga 14.04.2013 16:34
Kolejna książka na podstawie gry (tym razem FPS). Mocno stereotypowe militarne s-f o twardzielach. Dla fanów gry jako "oderwanie się" od monitora. Nic poza tym.
Aleksandra Skibińska 25.03.2013 10:07
Jak większość książek na podstawie gier, tak i ta jest dość mierna. Nie polecam.