ebook: Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy - Krzysztof Gonerski

Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy - ebook

( )

"Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy” to pierwsza na polskim rynku publikacja w całości poświecona azjatyckiemu kinu grozy. Autor, pasjonat kina i kultury orientalnej, zabiera Czytelnika w niezwykłą podróż po mrocznym i fascynującym świecie azjatyckiej grozy. Jest to podróż przez osiem dalekowschodnich kinematografii (m.in. Japonia, Korea Płd, jak też Wietnam, Korea Płn) ujętych w szerokim kontekście historyczno-kulturowym. Dodatkową wartością książki jest niezwykle bogaty materiał filmograficzny, obejmujący ok. czterysta filmów grozy, wśród których znalazły się tytuły o światowym rozgłosie („The Ring-Krąg”, „Oko”), jak też te, które zyskały status tytułów kultowych (m.in. „Guinea Pig” , „The Untold Story”).

Udostępnij:
Cena: 22,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
220 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Kwiaty Orientu ; cena wydania papierowego: 48 zł; data wydania: 2010;
Skomentuj ebooka "Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy"
Aleksandra Skibińska 10.04.2013 22:42
Azjatyckie horrory są specyficzne, co pokazuje dobrze powyższa książka. Jest świetnym kompendium wiedzy na temat azjatyckich horrorów.
Cezary Kolczuga 04.04.2013 21:02
Kino azjatyckie jest specyficzne. Widzowie wychowani w kulturze europejsko-amerykańskiej często nie rozumieją przesłania. Horrory azjatyckie są tu szczególnym przypadkiem. Książka jest kompendium wiedzy na ten temat. Warto przeczytać choćby tylko to po to aby wiedzieć jakie filmy są godne obejrzenia.
Artem 04.04.2013 18:53
Publikacja zdecydowanie skierowana do fanów kina grozy. Kino grozy spod znaku orientu w pigułce. Warto przeczytać, choćby po to żeby wiedzieć po jakie filmy warto sięgać.
Artykuły i recenzje

Nie bez dumy informujemy, iż rozpoczęliśmy współpracę z wydawnictwem Kwiaty Orientu.  Wydawnictwo zajmuje się przede wszystkim promowaniem kultury koreańskiej w Polsce. Nakładem wydawnictwa wychodzą zarówno świetne pozycje beletrystyczne autorów koreańskich, jak i eseje na temat Korei i jej mieszkańców, pisane z perspektywy zewnętrznej.

                Do dotychczasowej oferty Kwiatów Orientu na Koobe – Azjatyckiego Kina Grozy i Zaopiekuj się moją mamą dołączyły dziś dwie kolejne pozycje Korea Północna – poszukując prawdy oraz Korea szerokopasmowa. Mamy tu do czynienia w dwoma doskonałymi literacko esejami, z których każdy traktuje o innej Korei, dotyka innych problemów. Książki mają właśnie swoję premierę w ebooku.

Więcej...