ebook: Zaopiekuj się moją mamą - Kyung-Sook Shin

Na stacji metra znika nagle kobieta, pozostawiając swoją rodzinę w stanie nieskończonego żalu i poczucia pustki. Brak staje się pretekstem do analiz relacji z matka każdego z nich, a tym samym do wyartykułowania pretensji, na które przedtem nigdy nie było miejsca. Portret matki zaczyna się, mimo jej nieobecności, wyłaniać z opowieści ojca i czwórki dzieci. Rutyna domowego życia, w którym matka jest zawsze niedostrzeganym, przezroczystym i oczywistym punktem, zostaje zachwiana przez jej nagły brak. Ów brak sprawia, że zaczyna się refleksja, przemyśliwanie własnych uczuć i działań, które do tej pory były nieproblematyczne.

Oszczędna objętościowo powieść jest przesycona emocjami, które rozładowują się w niej, zostają poddane pracy. To, co oczywiste, zostaje wywrócone na nice, ukazuje swoją mroczną podszewkę. 


Już nigdy nie pomyślisz o swojej mamie w ten sam sposób po przeczytaniu tej książki. „Zaopiekuj się moją mamą” to niezwykła i głęboko poruszająca historia o rodzinie poszukującej matki, która znika pewnego popołudnia wśród tłumu na stacji metra. Opowiedziana z perspektywy córki, syna, męża i samej matki jest uniwersalną opowieścią o miłości, rodzinnych sekretach, przeszłości i współczesności. Stanowi chwytającą za serce sentymentalną podróż świadomości, która doprowadza cię do spotkania twarzą z twarz z gorzką prawdą - że nie wiesz nic o swojej matce.

Udostępnij:
Cena: 12,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
120 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Kwiaty Orientu ; cena wydania papierowego: 29 zł; data wydania: 2011;
Skomentuj ebooka "Zaopiekuj się moją mamą"
Pharea 19.05.2013 13:08
Książka, która targa ludzkimi emocjami. Zmusza do refleksji nad sobą i swoimi relacjami z mamą. Dobra dla wszystkich synów, córek, matek i ojców. Możesz się wywodzić z różnej kultury, narodowości czy religii, ale myślę, ze cierpienie matki i relacje z nią są uniwersalne. Książka pełna bólu, wzruszenia, szczerości i wyznań. Książka, która zmusi czytelnika do myślenia. Nie jest to łatwa lektura szczególnie dla tych, którzy mają trudne relacje z matkami. Tym niemniej polecam, może ta książka coś zmieni w waszym życiu
Cezary Kolczuga 16.04.2013 12:46
Coś egzotycznego, bo z Korei. Czy jednak problemy przedstawione w książce są nam obce? Nie do końca. Książka jest trudna w odbiorze. Głównie ze względu na prowadzoną narrację w drugiej osobie.
Aleksandra Skibińska 16.04.2013 12:31
"Zaopiekuj się moją mamą" jest ciepłą, choć momentami gorzką historią o rodzinie, która o swoim członku nie wiedziała praktycznie nic. Jest też o odnajdywaniu relacji, miłości i rodzinnych sekretach. Z przyjemnością ją czytałam.
Artem 29.03.2013 15:54
Mysle ze w wiekszosci domow matka jest oczywistoscia. To ona sprawuje funkcje opiekuna, a rodzina bierze ten fakt za pewnik. Ksiazka uswiadamiajaca a zarazem ciekawa opowiesc.
Artykuły i recenzje

Ebooki dla Mam

26.05.2014

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mam! Z tej okazji postanowiliśmy wybrać dla Was ciekawe propozycje, które dotyczą macierzyństwa: nie tyle poradniki (już Wy same wiecie najlepiej, jak zająć się wychowaniem :)), ale książki, które podejmują temat bycia matką, problematyzują go albo ukazują w nietypowym świetle. Na ile sposobów da się opowiedziec o mamach?

 

Cykl Muminków: mama Muminka jest świetna - nosi jednocześnie fartuszek i torebkę i okazuje się, że to świetnie razem wygląda. Ma w sobie masę ciepła, którym obdarza wszystkich dookoła.

 

Więcej...

Nie bez dumy informujemy, iż rozpoczęliśmy współpracę z wydawnictwem Kwiaty Orientu.  Wydawnictwo zajmuje się przede wszystkim promowaniem kultury koreańskiej w Polsce. Nakładem wydawnictwa wychodzą zarówno świetne pozycje beletrystyczne autorów koreańskich, jak i eseje na temat Korei i jej mieszkańców, pisane z perspektywy zewnętrznej.

                Do dotychczasowej oferty Kwiatów Orientu na Koobe – Azjatyckiego Kina Grozy i Zaopiekuj się moją mamą dołączyły dziś dwie kolejne pozycje Korea Północna – poszukując prawdy oraz Korea szerokopasmowa. Mamy tu do czynienia w dwoma doskonałymi literacko esejami, z których każdy traktuje o innej Korei, dotyka innych problemów. Książki mają właśnie swoję premierę w ebooku.

Więcej...