ebook: Znachor - Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Znachor"
Doris 17.05.2013 21:19
Tadeusz Dołęga-Mostowicz jest znany m.in. z sentencji „radość z odzyskanego śmietnika”, którą wyraził jako komentarz do zachowań po odzyskaniu niepodległości. Jest też znany z wielu powieści, które były wielokrotnie ekranizowane. („znachor” dostąpił tego zaszczytu dwa razy). Historia znana z filmu jest jednak warta zapoznania się w wersji oryginalnej, książkowej. To nie tylko opowieść o miłości, to też opowieść o lekarzu, który „nie zapomniał” kim jest.
YoAnna 16.05.2013 17:20
Moja fascynacja „Znachorem” rozpoczęła się od filmu Hoffmana. Historia profesora Rafała Wilczura, który na skutek nieszczęśliwych wydarzeń traci pamięć i latami błąka się po świecie, aż do dnia, w którym trafia do małego miasteczka. To tak naprawdę historia o zdradzie, miłości - poniekąd zakazanej, nierówności klasowej i walce z przeciwieństwami losu. Mimo wszystko przyciąga swą barwnością i panującym w niej spokojem.
Ignam 23.03.2013 01:47
Dwukrotnie filmowana powieść Dołęgi-Mostowicza. Podobno powstała jako scenariusz filmowy, lecz dopiero po przetworzeniu go przez autora na powieść i zdobyciu uznania czytelników została sfilmowana po raz pierwszy, tuż przed wojną. Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Bogaty język i barwne postaci sprawiają, że chce się do niej wracać.