ebook: Wyspa skarbów - Robert Louis Stevenson

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Wyspa skarbów"
M K 02.02.2014 00:05
Świetna, legendarna powieść dla młodzieży o piratach, zaginionych skarbach, bezludnych wyspach i dalekich wyprawach. Klasyka powieści o piratach, od czasu jej napisania nie było lepszej książki na ten temat. Doczekała się wielu udanych adaptacji filmowych, najbardziej utkwiła mi w pamięci wersja animowana, która rozgrywa się w … kosmosie. Nieustające źródło inspiracji, co samo w sobie świadczy o jej klasie. Gorąco polecam.
YoAnna 30.05.2013 22:13
Ahoj przygodo, można by rzec. Wraz z bohaterami powieści czytelnik wyrusza na poszukiwania tajemniczego skarbu, do którego wiedzie równie tajemnicza mapa. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, iż jest to książka dla chłopców. Dziewczynki tez mogą marzyć o morskiej przygodzie. A tych w tej powieści nie brak. Wszystko napisane jest przystępnym dla młodszego odbiorcy językiem. Polecam, dużym, małym, chłopcom i dziewczynkom.
Doris 10.05.2013 16:42
No cóż, muszę przyznać, że to książka dla... chłopców. I tych dużych, i tych mniejszych. Nie lubię klasyfikować literatury ze względu na płeć (tzn. literatura kobieca, męska), ale tu nijak nie mogłam się powstrzymać. Czytałam wprawdzie dość dawno (brat mi wcisnął), ale pamiętam, że ta pełna przygód opowieść o poszukiwaniu skarbu w żaden sposób mnie nie wciągnęła. Osoby zafascynowane morzem i żeglarstwem mogą odnaleźć w lekturze pewną przyjemność.
Pharea 10.05.2013 12:13
Niezapomniana książka, wspaniała morska przygoda z piratami. Klasyka gatunku. Świetna pozycja dla dzieci, młodzieży i oczywiście dorosłych. Czyta się szybko, akcja wciąga niesamowicie i choć przeznaczona jest dla młodszych czytelników, każdy znajdzie cos dla siebie. Barwne, wyraziste postacie i dobre dialogi nadają tej książce doskonały klimat przygody, Bardzo dobre "czytadło" na wakacje :) szczególnie nad morzem. Najlepiej jednak postarać się o wersję z przypisami, gdyż typowe pojęcia marynarskie mogą być malym utrudnieniem dla czytelnika.
Agnieszka Kolano 02.04.2013 23:25
Byłam zafascynowana piratem z drewnianą nogą i długo nie mogłam pojąć, jak to jest, mieć drewnianą nogę (no co, byłam dzieckiem, jak to czytałam). Na szczęście rodzice wytłumaczyli. A potem bawiłam się w szukanie skarbu :)
Cezary Kolczuga 31.03.2013 14:06
Klasyka powieści dla dzieci i młodzieży. Piraci, ukryty skarb, tajemnica, przygody. Czego trzeba więcej? Nic więcej nie trzeba, opowieść kompletna.
katicaa88 22.03.2013 17:54
Przygoda, piraci i utracony skarb - czego chcieć więcej? Miłośnik przygody nie powinien być zawiedziony.
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 18:46
Ta historia jest jedna z moich ulubionych i moje dzieci dostaną ją na pewno do przeczytania. W odpowiednim czasie.
panna z mokrą głową 20.03.2013 15:37
Gdy byłam młodsza, z chęcią sięgałam po takie pozycje. Przygodowa pozycja. Warta przeczytania.