ebook: Profesor Wilczur - Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Profesor Wilczur"
Doris 17.05.2013 21:19
Ciąg dalszy losów profesora Rafała Wilczura, którego poznaliśmy w „Znachorze”. Bohater powraca do pracy w warszawskiej klinice, ale różne wydarzenia (m.in. nieudana operacja), intrygi i zazdrość powodują, że nie może dobrze pracować i ponownie udaje się na wieś. Powieść już nie jest tak wciągająca jak poprzedniczka, ale klimat pozostał i trudno ją uznać gorszą. Jest nieco inna. Książkę również zekranizowano.
YoAnna 16.05.2013 17:20
Druga część historii opowiadającej o profesorze Rafale Wilczurze. Akcja dzieje się już po wydarzeniach znanych ze „Znachora”. Sławny lekarz powróci już do pracy w swej klinice. Pewnego dnia jedna z przeprowadzanych przez niego operacji kończy się tragicznie i znany śpiewak umiera. Dla mnie osobiście powieść równie klimatyczna i wciągająca, jak tom poprzedni. Czasem mi szkoda, iż jedyna jej ekranizacja pochodzi z czasów przedwojennych.
Artem 25.03.2013 13:14
Kontynuacja "Znachora". Brak jej tego łapiącego za serce klimatu, który potrafił zmiękczyć serce nawet najbardziej zatwardziałych przeciwników autora. Momentami posiada jednak szczątki swojej poprzedniczki i w moim przypadku wystarczyło to, żeby zatrzymać mnie aż do ostatniej strony.
Ignam 21.03.2013 22:08
Druga część znanej powieści "Znachor". Po odzyskaniu tożsamości Profesor Wilczur wraca do Warszawy. Tu jednak dostaje się w sieć intryg i zazdrości, które nie pozwalają mu pracować. "Wygryziony" ze stanowiska wraca na wieś.
Po kultowym już "Znachorze", część druga nie obfitująca w taki ładunek emocji i sensacji może wydawać się bardziej przewidywalna. Powraca jednak do znanych z pierwszej części postaci i pozwala śledzić ich dalsze losy.
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 18:25
Bardzo, bardzo fajna książka. Jak nie lubię książek tzw. obyczajowych, tak ta mnie urzekła.