ebook: Mała księżniczka - Frances Hodgson Burnett

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Mała księżniczka"
Magdalena Księżyk 26.07.2016 18:16
Jak byłam mała miliony razy oglądałam tę bajkę w telewizji/wideo/DVD. Później stwierdziłam, że przeczytam książkę. Jest bardziej wzruszająca niż film. Może dlatego, że człowiek czytając ją bardziej się wczuwa.
Historia opowiada o małej dziewczynce Sarze, która zostaje oddana przez tatę na pensję, gdzie ma się uczyć wśród innych dziewczynek. Niestety okazuje się, że jej tata nie ma pieniędzy i zaginął. Sarze zostają odebrane wszystkie rzeczy, które miała i musi od teraz sprzątać i uczyć inne dziewczynki. Na szczęście w tej niedoli ma przyjaciółkę, a później sprowadza się do domu na przeciwko dziwny człowiek, który niedługo odmieni los dziewczynki...
Wzruszająca książka.
Tralalalalalala 23.06.2013 03:15
Pamiętam, że kiedy byłam jeszcze w podstawówce była to jednak z moich ulubionych książek, do dzisiaj jest ona jedną z najczęściej wspominanych przeze mnie książek. Nie umiem dokładnie powiedzieć, co mnie w niej tak bardzo zauroczyło, ale zdecydowanie pokochałam ją już od pierwszej strony. Myślę, że jest to świetna książka dla osób zaczynających swoje przygody z literaturą, dlatego też naprawdę bardzo gorąco lekturę tę polecam.
Cezary Kolczuga 05.04.2013 16:24
Opowieść poruszająca, zabawna i przemycająca mnóstwo wartości, które powinno się wpajać młodym ludziom. Idealna pozycja dla każdego młodego czytelnika.
Aleksandra Skibińska 05.04.2013 15:09
"Mała Księżniczka" to bajka mojego dzieciństwa. Uwielbiałam ją - najpierw jako film, później jako książkę. I jak poprzedniczka, odradzam czytanie póxniejszego tlumaczenia.
Ignam 24.03.2013 01:57
Siedmioletnia Sara zostaje przywieziona do Londynu na pensję dla młodych panien. Matka jej zmarła, a ojciec, obawiając się niezdrowego klimatu Indii, gdzie dotąd mieszkali, postanowił z konieczności rozstać się z rozpieszczaną córką. Sara na pensji zostaje od razu nazwana Małą Księżniczką, a to za sprawą bogatego i hojnego ojca.
Niestety w dniu jej jedenastych urodzin przychodzi smutna wiadomość. Życie Sary zmienia się diametralnie.
Polecam gorąco, lecz tylko starszą wersję (chyba w tłumaczeniu pani Komornickiej). Gdy chciałam niedawno wrócić do tej książki natrafiłam na potworne tłumaczenie, pełne głupawych zdrobnień, a Becky (Rózia) mówi gwarą góralską. To było straszne...