ebook: Krzyżacy, tom drugi - Henryk Sienkiewicz

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Krzyżacy, tom drugi"
M K 02.02.2014 07:18
Doskonała powieść historyczna, napisana w czasach, gdy Polska była rozdarta pod trzema zaborami, w celu podtrzymania świadomości narodowej i obudzenia narodowej dumy. Osadzona w kluczowym dla XIV i XV wiecznego Królestwa Polskiego momencie dziejowym – momencie decydujących zmagań z Zakonem Krzyżackim. Mimo już ponad stu lat ciągle bawi i wzrusza, dzięki niesamowitemu kunsztowi pisarskiemu autora i świetnie skonstruowanej fabule. Bardzo gorąco polecam.
Tralalalalalala 19.06.2013 14:26
W sumie była to jedna z lektur, która niezbyt przypadła mi do gustu. Czytanie tej książki dłużyło mi się i generalnie fabuła nie była dla mnie szczególnie ciekawa. Jest to książka którą każdy powinien przeczytać- lektura, ale w sumie nie uważam żeby była jakaś szczególna. Oczywiście zawarta w książce fabuła historyczna jest ważna, ale jednak tego typu książki czyta się z niechęcią, szczególnie przez wzgląd na ich długość, bo sam styl Sienkiewicza nie jest zły.
YoAnna 10.05.2013 17:47
Kolejna z powieści historycznych spod pióra Henryka Sienkiewicza, której akcja toczy się od 1399 do bitwy pod Grunwaldem. Muszę szczerze przyznać, iż to dzieło Sienkiewicza nie przypadło mi do gusty. Najzwyczajniej w świecie było nudno i męcząco. Wątek miłosny też nie przyciągał mej uwagi. Powieść raczej wymęczyłam niż przeczytałam, gdyby nie fakt, iż była to szkolna lektura na pewno bym nie dokończyła. Ten tom ma jedna zaletę, jest zakończeniem historii.
Pharea 08.05.2013 17:09
Tak jak napisałam przy tomie pierwszym jest to przepiękna (i długa) powieść. O miłości, walce, poświęceniu. Nie można zapomnieć o scenach walki i dramatycznych wydarzeniach, jak np. historia Juranda (i jego oka). Sienkiewicz dodatkowo kreuje miłosny trójkąt (nie dosłownie), i ta historia dobrze się kończy. Uważam, ze bardzo dobrze, ze jest to lektura obowiązkowa w szkołach, bo wielu uczniów nigdy by po nią nie sięgnęło (i pewnie nie sięga - w końcu od czego są ściągi), a jest to kawał dobrej książki i nasze dobro narodowe.
kolka 07.05.2013 21:49
Mój znajomy powiedział mi kiedyż, że klimat w Krzyżakach jest jak w powieści fantasy - Zgadzam się całkowicie! Jest tutaj wszystko to co kocham, są bitwy, porachunki, wspaniali bohaterowie, dodatkowo wątki historyczne, i oczywiście jako kobieta nie mogę zapomnieć o ważnym wątku - miłosnym! Cieszę się, że jako nastolatka byłam zmuszona do przeczytania tej lektury, bo pochłonęłam ją jednym tchem.
Artem 26.03.2013 23:39
Mimo, że Krzyżacy są lekturą obowiązkową już w gimnazjum to chyba wszyscy wiedzą, że nie jest to już słodka bajeczka dla dzieci ze szczęśliwym zakończeniem. W książce spotykamy się z pewną brutalnością, jest ona jednak całkiem wiarygodna, gdyż akcja książki toczy się przecież na przełomie XIV i XV wieku, kiedy to najciekawszą rozrywką dla ludzi było oglądanie publicznych egzekucji.
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 18:13
Komentujcie, komentujcie. Cóż, ja podziwiam dzielnych, którzy doczytali to do końca :D
panna z mokrą głową 20.03.2013 15:25
Każdy tom będziemy komentować :) Jurand przybywa do Krzyżaków. A Zbyszko spogląda od czasu do czasu "na czarnulkę". A Danusia stale kocha Zbyszka.