ebook: Germinal - Emil Zola

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Germinal"
Doris 09.05.2013 17:38
Po lekturze byłam nieco zniesmaczona. Chociaż prozę Zoli poznałam wcześniej dzięki powieści o tytule "Nana" i wiedziałam czego się spodziewać, to naturalistyczne opisy autora wzbudziły we mnie lekkie obrzydzenie. Wydaje się jednak, że o to pisarzowi chodziło. Przedstawić świat taki jaki jest, brutalny i obrzydliwy, bez wygładzania, Może autor troszkę przerysowuje, ale to sposób na wzbudzenie refleksji. Czytelnicy o słabych nerwach jednak lepiej niech nie czytają.
Pharea 07.05.2013 21:10
Genialny klasyk Emila Zoli. Mocna książka z naturalistycznymi, dosadnymi opisami, momentami wstrząsająca i z pewnością skłaniająca do głębszego zastanowienia się nad nią, Powieść przedstawia życie górników we Francji na przełomie 1866/1867 roku. Jednym z głównych bohaterów jest bezrobotny mężczyzna Stefan Lantier, który zatrudnia się w kopalni, w której z kolei w dalszej części książki dochodzi do strajku i fatalnych wydarzeń, Książka zdecydowanie nie dla ludzi o słabych nerwach, jednak obowiązkowa pozycja dla każdego czytelnika.
Cezary Kolczuga 31.03.2013 14:23
To nie jest książka dla ludzi o słabych nerwach. Zola należał do grona pisarzy naturalistów. Widać to w tej powieści. Opisy bez ubarwień, często obrzydliwe. Bród, smród, bieda, brutalność życia. Nie jest to łatwa lektura, ale zmusza do refleksji. Każdy powinien to przeczytać.
Artykuły i recenzje

Germinal

15.10.2013

 Powieść "Germinal" autorstwa Emila Zoli jest poruszającą, wielowarstwową epopeją górniczą i realnym obrazem XIX- wiecznego społeczeństwa. To wszystko składa się na niezaprzeczalny fakt, iż niniejsza powieść doskonale wpisuje się w kanon literatury naturalistycznej, wprowadzającej przy tym imponujące wartości do życia codziennego. 

 Opowieść ma swój początek, gdy do niewielkiego miasteczka przybywa bezrobotny maszynista Stefan, który zatrudnia się w miejscowej kopalni. Poznając zarówno jego postać, jak i obserwując rozwój sytuacji mamy możliwość odnajdywać istotę codzienności górników, ich obyczajowości i sposobu radzenia sobie z życiem codziennym i niewątpliwie trudną pracą. 

Więcej...