ebook: Druga księga dżungli - Rudyard Kipling

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Druga księga dżungli"
YoAnna 30.05.2013 22:12
Autor nadrobił niedostatki z części pierwszej i w „Drugiej księdze dżungli” skupił się na losach Mowgliego, chłopca, którego wychowały wilki. Tym razem było o wiele ciekawiej, gdyż większa część zbioru dotyczy właśnie przygód tego bohatera. Czytało się przyjemnie i nawet można powiedzieć, iż całość wciągała. Jeśli komuś podobała się pierwsza część, ale czuł po niej pewien niedosyt, niech śmiało sięga po ten tom.
Doris 08.05.2013 12:24
To kolejna opowieść Kiplinga o dżungli i przygodach chłopca o imieniu Mowgli. Kto czytał „Księgę dżungli” i się mu spodobała, nie powinien omijać tej części. Powieść jest jednak nieco bardziej mroczna. poznajemy też przy okazji różne zwierzęta żyjące w tym środowisku (np. mangustę egipską). Główny bohater dorasta, przeżywając kolejne przygody. Fragmenty nie mówiące o życiu Mowgliego wydają się mniej interesujące.
Pharea 08.05.2013 11:10
Druga Księga Dżungli to kilka opowieści z dżungli (jak sama nazwa wskazuje) o chłopcu Mowgli wychowywanym przez wilki i kilka innych zwierząt. Jeśli spodobała się komuś pierwsza część to nie będzie też zawiedziony drugą. ta część jest jednak bardziej mroczna od swojej poprzedniczki, nie traci jednak uroku. Mowgli dorasta i musi zmierzyć się z otaczającym go światem i resztą ludzkości. Kilka rozdziałów nie opowiadających o Mowgli'm jest mniej pasjonujących ale generalnie warto przeczytać, aby dopełnić całość z pierwszą częścią.
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 14:28
O, a to trzeba będzie przeczytać. Bo pierwszą Księga Dżungli była bardzo ciekawa.