ebook: Chłopi, Część druga - Zima - Władysław Stanisław Reymont

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Chłopi, Część druga - Zima"
YoAnna 31.05.2013 19:09
Drugi tom jednej z najbardziej znienawidzonych przeze mnie lektur. Stwierdzenie wsi sielska, wsi anielska nie ma nic wspólnego z tą powieścią. Przedstawione wydarzenia są nudne i przytłaczające, a lektura całości męczy. Z założenia historia rodu Borynów, ich problemy i radości miały być przyciągającym uwagę elementem, lecz dla mnie były tylko kolejną nużącą częścią tej historii. Nigdy więcej. I wam też odradzam.
Artem 26.03.2013 23:23
Myślę że jeszcze sięgnę po "Chłopów". Książka warta przeczytania. Oprócz pięknego opisu wiejskich krajobrazów można znaleźć w tej części wewnętrzne rozterki bohaterów toczących w walkę pomiędzy swoimi uczuciami, pożądaniami a presją wiejskiego otoczenia, gdzie wszyscy mają prawo wtrącać się do Twojego życia.
Aleksandra Skibińska 25.03.2013 09:41
Cóż, wystarczy spojrzeć za okno, będzie się miało "Zimę". To jakaś klątwa czy co?
panna z mokrą głową 20.03.2013 14:44
oj Chłopi.... Pozytywistyczna książka. Lektura, ale całość nie jest obowiązkowa. Akurat tej części nie lubię, wolę Wiosnę, ale to jest pozycja, dzięki której poznajemy obraz życia wiejskiego, ich zwyczaje świąteczne. A ponadto kontynuowane są losy bohaterów - ich walk wewnętrznych, np. Antka, czy ma zdradzać żonę z macochą, Jagna - niby femme fatale, lecz raczej ofiara zapędów swej własnej matki. Trzeba przeczytać całość, by móc wypowiedzieć się na temat powieści.
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 14:22
Ciekawy pogląd na życie chłopów. Ale i tak jej nie lubię.