ebook: Saga księżycowa. Cinder - Marissa Meyer

Saga przyszłości ma swój początek dawno, dawno temu… Cinder mieszka w hałaśliwym Nowym Pekinie, zdziesiątkowanym przez zarazę. Jako dziewczyna cyborg o tajemniczej przeszłości jest obywatelką drugiej kategorii. Lecz kiedy na jej drodze staje przystojny książę Kai, Cinder nagle znajduje się w epicentrum międzygalaktycznej walki z bezlitosną królową Luny. Rozdarta między obowiązkiem a wolnością, wiernością a zdradą, musi wyjawić sekrety swojej przeszłości, aby ochronić przyszłość…

Udostępnij:
Cena: 24,99 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
249 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Egmont ; ilość stron wydania papierowego: 440; cena wydania papierowego: 34,99 zł; data wydania: 2012-10-29;
Skomentuj ebooka "Saga księżycowa. Cinder"
Dark Noise 09.06.2013 12:37
Po pierwsze, jest spora różnica między cyborgiem a androidem (odsyłam do słownika). Po drugie, nie sugerujmy się nazwiskiem autorki, to tylko zbieżność nazwisk. Po trzecie, jeśli lubimy baśnie odpowiednio odświeżone to historia godna poznania, choć to „tylko” kolejna wersja Kopciuszka. Za to jaka. To nie tylko zmiana „scenerii”. Z oryginalnej baśni pozostało tu niewiele, jednak ogólne przesłanie jest jasne. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że gdyby Kopciuszka ktoś napisał dopiero teraz, to tak by wyglądał.
ija 07.06.2013 22:54
hmm... serio? Byłam pewna, że książka będzie opowiadać o wampirach. Połączenie hasła "saga księżycowa" i "Meyer" jakoś nie nastawiało mnie pozytywnie. I jeszcze ta okładka... Na szczęście przyszedł czas, gdy byłam niesamowicie znudzona i zdesperowana, więc sięgnęłam po te pozycje. I było warto. Niezwykle zgrabnie napisana historia sprawia, że książke czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Nie skłania do przemyśleń, nie porusza ciężkich tematów - jest idealna na odpoczynek po ciężkim, męczącym tygodniu.
Doris 18.05.2013 16:44
Baśnie przyciągają czytelników. Autorka jest tego świadoma i chyba dlatego wykorzystała (jak wielu innych autorów) ramy baśni o Kopciuszku aby przedstawić swoją opowieść (co nawet uwzględniła w tytule). Wszystko umieszczone w futurystycznym świecie (bohaterka jest androidem). Zachwyca kreacja bohaterów, charaktery postaci występujących w powieści oczywiście są czarno - białe. Nie zapominajmy jednak, że to baśń. Moim zdaniem bardzo pomysłowo odświeżona. Nie tylko dla młodego czytelnika.
YoAnna 18.05.2013 16:35
Połączenie „księżycowa” z „Meyer” (choć to tylko zbieżność nazwisk) nie napawało mnie optymizmem. Na szczęście me obawy okazały się bezpodstawne. Trzeba przyznać, iż historia o Kopciuszku była już przerabiana wzdłuż i wszerz, takiej dziejącej się w odległej przyszłości jeszcze nie dane mi było czytać. Tym razem główna bohaterka jest cyborgiem, a dalej już jest zgodnie ze znanym schematem. Jednak ta próba odświeżenia historii wyszła autorce całkiem zgrabnie i oryginalnie. Podobało mi się.
Laura 08.05.2013 10:39
Tą książką jestem wprost zachwycona. Oczarowała mnie od pierwszych zdań. Nieśmiertelna baśń przybiera barwy naprawdę oryginalnej wizji przyszłości. Kopciuszek - cyborg... no tego to jeszcze nie było. To, co wyróżnia tę książkę, to przede wszystkim mknąca przez strony akcja. Fabuła jest wciągająca, atmosfera powieści niezapomniana, bohaterowie świetnie skonstruowani - bardzo łatwo ich polubić. Powieść idealna dla każdego niepoprawnego marzyciela i wszystkich, którzy pragną poczuć powiew magii i zobaczyć starą baśń w trochę innych (ale oryginalnych i interesujących) "ciuszkach".
Cezary Kolczuga 16.04.2013 08:35
O oryginalność w w świecie fantastyki niezwykle trudno. Powieść Meyer nieco wyłamuje się schematom. Niestety to za mało. Świat wykreowany przez autorkę jest intrygujący i oryginalny, ale Kopciuszek w nowej odsłonie? Ile razy to już było? To dopiero początek historii. Może dalej będzie lepiej (czyt. inaczej).
Aleksandra Skibińska 28.03.2013 21:52
Pseudo, jak pseudo. Może "science" to nie jest, ale jednak fiction :P A wręcz powiem, że całkiem niezłe fiction.
Ailuj 23.03.2013 11:25
Pseudo science-fiction jest nie dla mnie. Nowe wersje bajek mnie irytują i pani Meyer okazała się równie uciążliwa, jak inna autorka o tym samym nazwisku.
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 21:45
"Cinder" zdecydowanie wyróżnia się spośród innych tego typu książek. Wartka, przemyślana fabuła, w większości pozbawiona infantylizmu (co wśród "młodzieżówek" częste), ciekawe postaci... Czytać i zakochiwać się w czytelnictwie, ale już!
Amirez 20.03.2013 15:42
„Cinder” to z pewnością powieść warta przeczytania, oryginalna i wyróżniająca się spośród grona innych postapokaliptycznych młodzieżówek, które wydane zostały ostatnimi czasy. Niesamowicie wciągająca i intrygująca, z główną bohaterką do której nie da się nie przywiązać, pierwsza część „Sagi księżycowej”, (ponadto debiut autorki) jest bezsprzecznie godna tego, by nazwać ją książką świetną. Może i nie każdemu się spodoba równie mocno, być może komuś nie przypadnie do gustu taka futurystyczna wizja „Kopciuszka”, jednak zdecydowanie warto po tę powieść sięgnąć i przekonać się o tym na własne oczy.
Artykuły i recenzje

http://edytka28.blogspot.com

Kto z nas nie zna bajki o Kopciuszku? Liczne adaptacje i ekranizacje zarówno fabularne, jak i animowane uniemożliwiają to.  Schemat bajki jest już znany, a jednak pomimo upływu lat nie zużywa się, ani nie ulega wytarciu. Wręcz przeciwnie, moim zdaniem, nieustannie wzrusza i zachęca do marzeń i walki o ich realizację. 

Więcej...

W dalekiej przyszłości życie na Ziemi zostało zmienione. Po IV wojnie światowej, świat się zmienił. Ludzie zjednoczyli się, a kraje scaliły w większe wspólnoty. Niestety wciąż pojawiają się nowe zagrożenia, nieznana choroba dziesiątkuje ludność, a w dodatku Ziemi zagrażają Lunarzy - lud zamieszkujący Księżyc. Lunarzy są potomkami Ziemian, którzy założyli na Księżycu kolonie setki lat wcześniej, ale nie byli już ludźmi. Posiadają specjalne zdolności, które bardzo chętnie wykorzystują. 

Akcja książki toczy się w Nowym Pekinie, gdzie poznajemy naszą główną bohaterkę Cinder. Dziewczyna jest najlepszym mechanikiem w mieście, a także cyborgiem  co czyni ją obywatelem drugiej kategorii. 

Więcej...