ebook: Lew i zwierzęta - Ignacy Krasicki

Lew i zwierzęta - ebook

( )

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Lew i zwierzęta"
Dark Noise 22.06.2013 17:51
Mi jakoś do śmiechu nie było przy tej bajce. Przesłanie jest dość jasne. Lepiej nie wchodzić w układy z silniejszym. Jego pozorna dobroć często zamienia się w niespodziewaną tragedię. Do tego z „wymyśleniem” powodu postępowania („kara” za czyny, przykład dla innych, itp.). Z drugiej strony utwór jest przestrogą przed łatwowiernością i podejrzanymi „zaproszeniami”. Bierność „układowców” też jest zastanawiająca. Warto się zapoznać
Tralalalalalala 21.06.2013 20:45
Po przeczytaniu tej bajki po prostu zachciało mi się śmiać i wydaje mi się, że to najlepsza reakcja. Czyli wspaniałomyślnie lew pozwolił innym zwierzętom, żeby razem z nim polowały i mogły zjadać kości, które pozostawały ze zdobyczy, a że chciał być jeszcze bardziej łaskawy pozwolił swoim kompanom by zjedli jednego spośród siebie, niestety na jednym nie poprzestało. W końcu lew postanowił, że proceder ten trzeba zatrzymać, dlatego też zjadł wszystkich pomału.