ebook: Wesołe kumoszki z Windsoru - William Shakespeare (Szekspir)

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Wesołe kumoszki z Windsoru"
Pharea 09.05.2013 12:29
Kolejna świetna komedia Shakespeare'a. Może mniej znana, ale warta tego by się z nią zapoznać, gdyż jak już wspomniał poprzednik pełna jest humoru, który rozśmiesza nas nawet w dzisiejszych czasach. Akcja sztuki dzieje się w Windsorze gdzie Sir Johna Falstaff uwodzi równocześnie dwie zamężne kobiety – panią Page i panią Ford. Nie spodziewa się jednak, że obie panie doskonale się znają. Stąd cały komizm sytuacji i dialogów. Świetna, krótka lekturka - warto przeczytać.
Cezary Kolczuga 31.03.2013 20:31
Mało znana komedia mistrza a zarazem jedyne jego dzieło osadzone w czasie i miejscu, w których sam żył. Siła komiczna do dziś bije z tego dzieła.