ebook: Kokon wytrzeźwień - Piotr Stróżyński
Studium alkoholizmu. Alkohol staje się zaczątkiem wielkiego kryzysu głównego bohatera. 
Przypadkowy i przedwczesny powrót z wyprawy wędkarskiej kończy się dla niego nagłym odkryciem, że żona ma romans. Z o wiele młodszym mężczyzną. Dobrze zbudowanym. I nie, nie jest to romans oparty o głębokie porozumienie wiążące ich dusze - to po prostu ordynarny związek zaspokajający popędy. Z cynicznym młodym człowiekiem. 
To dopiero początek. Ogołocenie konta przez szanowną małżonkę, potem problemy z pracą, a w końcu - skazanie prawomocnym wyrokiem pozwalają mu zdać sobie sprawę z rangi własnych kłopotów z nałogiem. 
Trzeźwiejący bohater, nowe wyzwania - dla moralności i dla ochrony wlasnej godności. 
Czy podoła?
Czy zemści się? 
Czy naprawdę wytrzeźwiał?

Od wydawcy:

"Kokon wytrzeźwień" tworzy nieformalne uwieńczenie "alkoholowej trylogii". "Chaos i świńska skóra" to studium rozwoju choroby alkoholowej na przestrzeni 22 lat. "Nienawidzę Was!" również było powieścią o alkoholizmie, ale z uwydatnieniem problemu DDA, czyli syndromu Dorosłych Dzieci Alkoholików. ""Kokon"" opowiada przede wszystkim o uzależnieniu od alkoholu, ale tutaj ważny jest także aspekt współuzależnienia, zwany również koalkoholizmem. Bohaterem książki jest mężczyzna w średnim wieku, dość majętny dziennikarz prasy wojewódzkiej. Wiedzie stabilne życie, ma pracę, dom, rodzinę... Do czasu. W jednej chwili traci wszystko i stacza się na dno ludzkiej egzystencji. Dzięki piekielnej intrydze małżonki zostaje osądzony i skazany, musi wynieść się z rodzinnego domu, a rozwód orzeczony zostaje z jego winy. Doprowadzony do krawędzi rozpaczy, myśli o popełnieniu samobójstwa... Mozolnie wstaje na nogi. Przechodzi leczenie odwykowe. Próbuje rozpocząć nowe życie. Tymaczem los daje mu możliwość dokonania perfidnej zemsty na byłej żonie... Czy wykorzysta tę szansę?

Udostępnij:
Cena: 15,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
150 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Jirafa Roja ; ilość stron wydania papierowego: 250; cena wydania papierowego: 29; data wydania: 2012;
Skomentuj ebooka "Kokon wytrzeźwień"
Cezary Kolczuga 20.04.2013 11:34
Alkoholizm wyniszcza nie tylko alkoholika, ale też ma negatywny wpływ na wszystkich z jego najbliższego otoczenia. Powieść w swoisty sposób analizuje problem uzależnienia. Jaki jest jego wpływ na pozostałe jednostki. Dlaczego przyczynia się do samotności i wyobcowania. Trudna lektura. W sumie tylko dla zainteresowanych tym tematem.